Dorota Kułaga
Piłkarze Staru Starachowice odnieśli cenne wyjazdowe zwycięstwo z Sokołem Sieniawa 1:0. Bramkę zdobył Adrian Szynka. Marcin Słoka
Piłkarze Staru Starachowice odnieśli cenne wyjazdowe zwycięstwo z Sokołem Sieniawa 1:0. Zwycięską bramkę zdobył w 57 minucie Adrian Szynka, który wykorzystał rzut karny.

Cenna wyjazdowa wygrana piłkarzy Staru Starachowice

Sokół Sieniawa - Star Starachowice 0:1 (0:0)
Bramka: Adrian Szynka 57 z karnego.
Star: Lipiec – Majdanewycz, Jagiełło, Bracik, Stefański (58. Cukrowski) - Nowak (39. Kawecki), Kośmider, Puton, Handzlik (58. Głaz), Szynka (67. Duda) - Śliwiński (67. Stanisławski).
Sokół: Wierzchowski - Jeż (58. Kiełbasa), Mróz, Fedan (84 Stankiewicz), Padiasek - Wróblewski (71 Martinez), Więckowski, Kaczor, Czajkowski, Janik (71 Wawryszczuk) - Kwaczreliszwili.
Żółte kartki: Kośmider, Jagiełło (Star), Kaczor, Janik (Sokół).

Zobacz zdjęcia z meczu

Star zagrał mądrze i konsekwentnie. W 37 minucie z około 20 metrów uderzył Dawid Kośmider, ale zmierzającą w okienko piłkę odbił Bartosz Wierzchowski. W 56 minucie niefortunnie w polu karnym interweniował Dawid Więckowski, były piłkarz Korony Kielce. Sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę, jak się później okazało zwycięską, zamienił Adrian Szynka.

W 64 minucie Star mógł i powinien prowadzić 2:0. W doskonałej sytuacji znalazł się Przemysław Śliwiński, ale z sześciu metrów trafił w bramkarza Sokoła. Gospodarze za wszelką cenę chcieli doprowadzić do wyrównania, ale nie potrafili znaleźć sposobu na mądrze grającą defensywę Staru.