Trzecioligowcy rozegrali ostatnie sparingi przed ligą. Niemal wszyscy wygrali

Paweł Górski
Podopieczni trenera Mateusza Konefała nieznacznie ulegli Ilance Rzepin
Podopieczni trenera Mateusza Konefała nieznacznie ulegli Ilance Rzepin Facebook/AstroEnergy Warta Gorzów
Na tydzień przed inauguracją nowego sezonu III ligi lubuskie zespoły rozegrały ostatnie mecze kontrolne. Niemal wszystkie ekipy, oprócz AstroEnrgy Warty Gorzów, zainkasowały zwycięstwa.

Najwyższą wygraną spośród lubuskich trzecioligowców odniosła Lechia Zielona Góra, która na własnym terenie rozgromiła czwartoligową Barycz Sułów 7:1. Już do przerwy zielonogórzanie prowadzili 3:0 po bramkach Igora Bambeckiego, Radosława Sylwestrzaka oraz samobójczym trafieniu rywala. Po zmianie stron podopieczni Andrzeja Sawickiego dobili Barycz golami Mateusza Surożyńskiego, Przemysława Mycana, Jakuba Malca oraz Jussufa Mwinyi.

Niemal równie okazałe zwycięstwo zapisała na swoim koncie Carina Gubin, która pokonała Stal Jasień 5:1. Mecz ten był popisem Kamila Antosiaka, który ustrzelił hattricka, a po jednym trafieniu dołożyli Kacper Staszkowian i Marcel Jaszczyk.

Skromne zwycięstwo odniosła natomiast Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański. Podopieczni trenera Macieja Góreckiego wygrali 1:0 z Lubuszaninem Drezdenko. Jedyną bramkę pojedynku zdobył w 64 minucie Przemysław Siudak.

Triumf nad ligowym rywalem zanotował z kolei Stilon Gorzów, który w delegacji pokonał Górnika Polkowice 3:1. Wszystkie gole padły w drugiej połowie spotkania – dla gorzowian strzelali Łukasz Kopeć (dwukrotnie) i Emil Drozdowicz.

Jako jedyna porażkę poniosła AstroEnergy Warta Gorzów, która nieznacznie uległa Ilance Rzepin. Po golach Pawła Krauza i zawodnika testowanego panował remis 2:2, lecz lubuski czwartoligowiec w doliczonym czasie drugiej połowy zdobył decydującą bramkę na 3:2.

Wyniki meczów sparingowych lubuskich trzecioligowców (28-29.07):

• Górnik Polkowice – Stilon Gorzów 1:3 (bramki dla Stilonu: Kopeć 2, Drozdowicz)
  • Lechia Zielona Góra – Barycz Sułów 7:1 (Bambecki, Sylwestrzak, Surożyński, Mycan, Malec, Mwinyi, gol samobójczy)
  • Carina Gubin – Stal Jasień 5:1 (Antosiak 3, Staszkowian, Jaszczyk – Konieczny)
  • Lubuszanin Drezdenko – Odra Skrzynie Zając Bytom Odrzański 0:1 (Siudak)
  • AstroEnergy Warta Gorzów – Ilanka Rzepin 2:3 (Krauz, zawodnik testowany – Pawłowski 2, Noniashvili)