Trzy gole Legii w pierwszym sparingu. Mistrz Polski pokonał Wisłę Płock

krk
Szymon Starnawski
Przebywający na zgrupowaniu w Warce piłkarze Legii Warszawa rozegrali pierwszy mecz kontrolny. Mistrzowie Polski zwyciężyli Wisłę Płock 3:0 po golach Guilherme, Daniela Chimy Chukwu i Konrada Michalaka.

Jacek Magiera w pierwszej połowie dał szansę młodym zawodnikom. Wyjątkiem byli Arkadiusz Malarz i Maciej Dąbrowski. Po przerwie na murawie pojawili się Jakub Rzeźniczak, Adam Hlousek, Guilherme, Thibault Moulin czy Daniel Chima Chukwu. Na efekty tych zmian nie trzeba było długo czekać. W 52. minucie pierwszą bramkę dla legionistów z rzutu karnego zdobył Guilherme. Chwilę później było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Chukwu.

W 79. minucie wynik spotkania po prostopadłym podaniu Guilherme ustalił Konrad Michalak. 19-latek wrócił do Legii z wypożyczenia w Zagłębiu Sosnowiec i w sobotnim sparingu pokazał się z jak najlepszej strony.

Kolejny mecz kontrolny legioniści zagrają w piątek (godz. 14:45) przeciwko drugoligowemu Radomiakowi.

Legia Warszawa - Wisła Płock 3:0

Bramki: Guilherme 52 (k), Daniel Chima Chukwu 55, Konrad Michalak 79

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Mateusz Żyro (46 Łukasz Broź), Maciej Dąbrowski (46 Jakub Czerwiński), Mateusz Wieteska (46 Jakub Rzeźniczak), Mateusz Hołownia (46 Adam Hlousek) - Tomasz Nawotka (46 Guilherme), Miłosz Szczepański (46 Michał Kopczyński), Rafał Makowski (46 Thibault Moulin), Michał Masłowski (46 Mateusz Szwoch), Robert Bartczak (46 Konrad Michalak) - Tin Matić (46 Daniel Chima Chukwu).

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk (46 Dawid Kieplin), Bartłomiej Sielewski, Damian Byrtek, Paul Parvulescu (46 Patryk Stępiński) - Jakub Łukowski (46 Dominik Kun), Dominik Furman, Piotr Wlazło, Nico Varela (72 Kamil Biliński), Arkadiusz Reca - Kamil Biliński (46 Mateusz Piątkowski).

Materiał oryginalny: Trzy gole Legii w pierwszym sparingu. Mistrz Polski pokonał Wisłę Płock - Gol24