Trzy medale pływaka Wojtka Makowskiego na mistrzostwach Europy! Teraz Tokio

Sławomir Stachura
Wojtek Makowski zdobył trzy medale mistrzostw Europy
Wojtek Makowski zdobył trzy medale mistrzostw Europy archiwum
Kielczanin Wojciech Makowski zdobył trzy medale na zakończonych w Dublinie Mistrzostwach Europy w pływaniu. To kolejny sukces niewidomego pływaka z Kielc.

Wojtek zaczął mistrzostwa Europy od brązowego medalu na 50 metrów stylem dowolnym, a do tego zdobył srebro na 100 metrów grzbietem i na koniec mistrzostw srebro na 100 metrów stylem dowolnym.

W stolicy Irlandii 26-letni Wojtek znów pokazał klasę, choć nie udało mu się obronić złota na swoim koronnym dystansie 100 metrów stylem grzbietowym. Z czasem 1.11,00 zajął w Dublinie drugie miejsce. Wygrał na tym dystansie Ukrainiec Wiktor Smyrnow, który był szybszy od Wojtka o ponad sekundę.

Na dystansie 100 metrów stylem dowolnym Wojtek ustanowił na mistrzostwach swój nowyu rekord życiowy.
- Cieszę się z tego startu, to były w sumie udanie mistrzostwa, biorąc pod uwagę ten ostatni, dosyć trudny dla mnie rok – mówi Wojtek Makowski. - Byłem nawet zaskoczony tym rekordem życiowym na 100 metrów stylem dowolnym i innymi wynikami, jakie uzyskałem na pływalni w Dublinie. Ale chcąc myśleć o dobrym starcie na Paraolimpiadzie w Tokio w 2020, roku muszę przez te dwa najbliższe lata bardzo ciężko pracować. Tam poziom rywalizacji będzie pewnie zdecydowanie wyższy niż w Dublinie – dodał Wojtek Makowski.
Wojtek Makowski , który zaczynał w Arce Kielce, od kilku lat studiuje w Warszawie i na co dzień reprezentuje stołeczny klub IKS AWF Warszawa. Jest wicemistrzem paraolimpijskim z 2016 roku z Rio de Janeiro na 100 metrów stylem grzbietowym.
W Irlandii Wojtek potwierdził przynależność do ścisłej światowej czołówki, dokładając trzy kolejne medale do swojej bogatej kolekcji.

Nowa Korona Kielce - wszyscy piłkarze bez tajemnic!

Oto nowe PGE VIVE Kielce. Zobacz skład na sezon 2018/2019

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

Znana sportowa para z Kielc na bajecznych wakacjach

Materiał oryginalny: Trzy medale pływaka Wojtka Makowskiego na mistrzostwach Europy! Teraz Tokio - Echo Dnia Świętokrzyskie