Trzydziesty złoty medal dla Justyny Kowalczyk

(AS)
Medalistki: Sylwia Jaśkowiec, Justyna Kowalczyk, Martyna Galewicz
Medalistki: Sylwia Jaśkowiec, Justyna Kowalczyk, Martyna Galewicz fot. paweł relikowski
Biegi narciarskie. Justyna Kowalczyk (AZS AWF Katowice) przed Sylwią Jaśkowiec (Hilltop Wiśniowa-Osieczany) - taka była kolejność w biegu na 5 km stylem klasycznym podczas mistrzostw Polski na Polanie Jakuszyckiej.

Przez ostatnie cztery lata Kowalczyk, z uwagi na starty w Pucharze Świata, nie brała udziału w MP. Wczoraj wygrała pewnie na swoim koronnym dystansie, wyprzedzając Jaśkowiec o 1.11 min. To już jej 30. złoty medal w mistrzostwach kraju. „No w końcu coś w tym roku wygrałam. Mało pocieszające dla polskich biegów są jednak różnice na mecie - dziewczyny czeka duuuuuużo pracy. Dziękuję Jakuszyce!” - napisała Kowalczyk na Facebooku.

Zadowolona była też Jaśkowiec, który wróciła do startów po operacji ścięgna Achillesa, jaką przeszła przed 5 miesiącami.

W biegu mężczyzn na 10 km „klasykiem” wygrał Dominik Bury (MKS Istebna), a srebro zdobył Jan Antolec (Poroniec Poronin).

Materiał oryginalny: Trzydziesty złoty medal dla Justyny Kowalczyk - Dziennik Polski