Turniej WTA w Granby: Już bez polskich deblistek

Łukasz Konstanty
Paula Kania-Choduń (z prawej) w parze z Czeszką Renatą Voracovą
Paula Kania-Choduń (z prawej) w parze z Czeszką Renatą Voracovą PZT
Polsko-czeska para Paula Kania-Choduń i Renata Voracova już w pierwszej rundzie zakończyła udział w turnieju deblistek w kanadyjskim Granby. W rozegranym w nocy spotkaniu lepsze okazały się Daria Saville (Australia) i Ena Shibahara (Japonia).

Choć na początku pierwszego seta rywalki wypracowały niewielką przewagę, znakomity finisz polsko-czeskiej pary (cztery punkty z rzędu) pozwolił na zwycięstwo w tej partii 6:4. W drugim secie mieliśmy z kolei odwrócenie ról - to Kania-Choduń i Voracova zdobyły punkt przy serwisie rywalek, objęły prowadzenie 3:1, lepiej jednak finiszowały przeciwniczki (4:6) i o tym, kto zagra w ćwierćfinale, musiał zadecydować super tie-brak.

Decydujący fragment meczu dostarczył wiele emocji. Saville i Shibahara przy stanie 9:7, a potem 10:9 miały trzy piłki meczowe, nie zdołały jednak żadnej z nich wykorzystać. Potem dwukrotnie przed szansą zamknięcia spotkania stanęła para polsko-czeska, jednak z podobnym skutkiem. Kolejnej szansy Saville i Shibahara już nie zmarnowały i to one zwyciężając 14:12 ostatecznie awansowały do ćwierćfinału.

Kania Choduń i Voracova podzieliły los innej deblowej pary - Alicja Rosolska i Erin Routliffe (Nowa Zelandia), która dzień wcześniej również pożegnała się z turniejem. Z kolei dziś w nocy w drugiej rundzie singla wystąpi Magdalena Fręch. Jej rywalką będzie rozstawiona z numerem jeden Daria Kasatkina.