MKTG Sportowy i Gol - pasek na kartach artykułów

Tyczka na wyspie - to warto obejrzeć

Sławomir Kabat
Paweł Wojciechowski odbiera koszulkę ambasadora mistrzostw świata U-20 od prezydenta Rafała Bruskiego, obok trener Wiesław Czapiewski
Paweł Wojciechowski odbiera koszulkę ambasadora mistrzostw świata U-20 od prezydenta Rafała Bruskiego, obok trener Wiesław Czapiewski Dariusz Bloch
Najlepsi polscy tyczkarze z Pawłem Wojciechowskim na czele wystąpią w plenerowym mityngu 4 czerwca na Wyspie Młyńskiej. Wstęp wolny.

Po 20 latach przerwy bydgoszczanie i goście będą mogli się emocjonować konkursem skoku o tyczce na bydgoskiej Starówce. Tym razem miejscem rywalizacji w sobotę 4 czerwca 2016 (początek godz. 17.00) będzie Wyspa Młyńska. To będzie pierwsza konkurencja XVI Europejskiego Festiwalu Lekkoatletycznego, który odbędzie się dzień później na stadionie Zawiszy (początek o godz. 16.00) i element promocji mistrzostw świata juniorów, które od 19 do 24 lipca odbędą się na Zawiszy.
Przez kilka lat na początku lat 90. na Starym Rynku organizowany był konkurs skoku o tyczce, w którym startował m.in. najlepszy wówczas tyczkarz Zawiszy Mirosław Chmara. Z braku środków konkurs upadł.
Przez kilka lat o mityngu marzył mistrz (2011) i aktualny brązowy medalista mistrzostw świata (2015) Paweł Wojciechowski. W tym roku prezydent Rafał Bruski i prezes K-PZLA Krzysztof Wolsztyński wykorzystując popularność naszego zawodnika, który przymierza się do walki o medal olimpijski w Rio de Janeiro zaplanowali mityng „Tyczka na wyspie”, który odbędzie się na Wyspie Młyńskiej.
- To będzie impreza familijna - mówił Krzysztof Wolsztyński. - Od godziny 13.00 odbędą się zawody w ramach cyklu „lekkoatletyka dla każdego”. Pojawi się młodzież szkolna, ale także przygotowano atrakcje dla najmłodszych i różne animacje dla dzieci.
Poniedziałkowa konferencja prasowa rozpoczęła się od wręczenia przez prezydenta Rafała Bruskiego ambasadorowi mistrzostw świata juniorów Pawłowi Wojciechowskiemu okolicznościowej koszulki. Obok naszego tyczkarza na wyspie pojawią się także dwoje innych ambasadorów: tyczkarka Anna Rogowska oraz brytyjski płotkarz Colin Jackson. Wśród gości zobaczymy także Marka Plawgo oraz uczestników kolejnych konkurencji festiwalu lekkoatletycznego, który dzień później odbędzie się na Zawiszy: Tomasz Majewski, Paweł Fajdek. Będzie okazja zrobić sobie wspólne zdjęcie, bądź zdobyć autograf mistrza.
Pierwszy start w niedzielę był niezbyt udany dla mistrza. W konkursie na deptaku w Pile zaliczył „zerówkę”. Wygrał Piotr Lisek 5,50, a zawiszanin Karol Pawlik poprawił rekord życiowy z wynikiem 5,40.
- Krajowi rywale Pawła - Piotr Lisek i Robert Sobera mają już po 5-6 startów i wypełnione minimum na igrzyska - 5,70 - mówił trener Wiesław Czapiewski. - My szykujemy formę na sierpień na olimpiadę i celowo opóźniliśmy przygotowania i starty. Wyspa Młyńska to bardzo urokliwe miejsce dla bydgoszczan, a także gości z kraju. Jeśli będą sprzyjające warunki Paweł jest przygotowany podczas mityngu skoczyć minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na Rio de Janeiro, które wynosi 5,70 metrów.
Najlepsi otrzymają nagrody: zwycięzca 500 euro, drugi zawodnik 400 euro i stopniowo niżej, piąty 100 euro. Na konkurs na wyspie będzie wstęp wolny, a na zawody na Zawiszy będą obowiązywały bilety w cenie od 3 do 15 złotych. Grupy zorganizowane dzieci i młodzieży otrzymają bezpłatną pulę biletów w ramach Klubu Kibica. Zgłoszenia można dokonywać za pośrednictwem poczty elektronicznej [email protected] do 1 czerwca 2016r. Zanim Paweł wystartuje na wyspie w sobotę będzie rywalizował w Diamentowej Lidze w Eugene.

Warto wiedzieć Rywale Pawła
14 zawodników (6 Polaków i 8 obcokrajowców) wystąpi w mityngu „Tyczka na wyspie”
Najbardziej znani:
Piotr Lisek - brązowy medalista mistrzostw świata stadion (2015) i hala (2016),halowy rekordzista Polski - 5,90
Robert Sobera - rekord życiowy 5,81
Karsten Dila (Niemcy) - brąz MŚ juniorów w Bydgoszczy (2008), rek. życ. 5,73
Hendrik Gruber (Niemcy) - (5,75)
Mareks Arents (Łotwa) - (5,65)
Rasmus Jorgensen (Dania) - (5,65)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na sportowy24.pl Sportowy 24