U19: Polska na początek eliminacji rozstrzelała Macedonię

krk
Reprezentacja Polski U-19 udanie rozpoczęła I rundę eliminacji mistrzostw Europy Dominik Fiałkowski
Udanie rozpoczęła I rundę eliminacji mistrzostw Europy reprezentacja Polski U-19. Biało-czerwoni pokonali w Szubinie Macedonię 4:0. Grupowymi rywalami Polaków są jeszcze Słowacy i Irlandczycy z Północy.

Biało-czerwoni po przeciętnej pierwszej połowie remisowali z Macedończykami 0:0. Młodzi Polacy do zdecydowanego ataku ruszyli od razu po przerwie. Już w 49. minucie do siatki rywali trafił Kamil Jóźwiak. Kolejne dwie bramki zdobył występujący na co dzień za naszą zachodnią granicą Kamil Wojtkowski. 18-latek od rundy jesiennej poprzedniego sezonu jest zawodnikiem RB Lipsk. Wynik w 80. minucie ustalił Paweł Tomczyk.

- Strzelony szybko gol w drugiej połowie nam ułatwił zadanie i grało nam się znacznie łatwiej. To był bardzo dobry zespół, także wiedzieliśmy że Macedonia nie jest słabym rywalem. Myślimy teraz o sobotnim meczu ze Słowacją, analizowaliśmy też ich wcześniejsze pojedynki. Mieliśmy obawy, że może po tych opadach deszczu boisko będzie bardzo grząskie i słabo się będzie nadawało do gry, ale okazało się że murawa była idealna - mówił po spotkaniu Rafał Janas, trener kadry U-19.

W drugim czwartkowym spotkaniu grupy 11 Słowacja pokonała Irlandię Północną 1:0 (1:0).

Polska - Macedonia 4:0 (0:0)

Bramki: Jóźwiak 48, Wojtkowski 65, Wojtkowski 69, Tomczyk 82

Polska: Hubert Gostomski - Mateusz Spychała, Mateusz Żyro, Adam Chrzanowski, Mateusz Hołownia - Konrad Handzlik (72 Sebastian Szymański), Kamil Wojtkowski, Patryk Dziczek, Florian Schikowski (81 Maciej Felsch), Kamil Jóźwiak - Marcin Listkowski (77 Paweł Tomczyk)

Macedonia: Risto Jankov - Vane Jovanov, Esmin Licina, Nehar Sadiki, Mihail Manevski - Emil Abaz, Davor Zdravkovski, Jani Atanasov, Elif Elmaz (83 Milan Ristovski), Sefit Sefiti (67 Darko Dodev) - Alban Sulejmani

8 października (sobota)
Macedonia – Irlandia Północna, godz. 11.00 (Inowrocław)
Słowacja – Polska, godz. 15.30 (Inowrocław)

11 października (wtorek)
Polska – Irlandia Północna, godz. 15.30 (Toruń)
Słowacja – Macedonia, godz. 15.30 (Szubin)

Te stadiony powstaną niebawem w Polsce [GALERIA]

Materiał oryginalny: U19: Polska na początek eliminacji rozstrzelała Macedonię - Gol24