Joanna Sobczykiewicz
Mateusz Bogusz rozegrał 90 minut w meczu kadry U-19 przeciwko Walii.
Mateusz Bogusz rozegrał 90 minut w meczu kadry U-19 przeciwko Walii. Lucyna Nenow / Polska Press
Powoli dobiega końca zgrupowanie kadry U-19, które rozpoczęło się 7 października w Bełchatowie. Podopieczni Dariusza Gęsiora na początek wygrali z Macedonią (4:3), a kilka dni później rozegrali drugi mecz towarzyski, tym razem z Walią w Bangor, który zakończył się ich porażką (0:2). Obie bramki zdobył Brennan Johnson, w tym pierwszą z rzutu karnego.

Dla kibiców „Biało-Czerwonych” zdecydowanie ciekawsze było pierwsze spotkanie, rozegrane w Bełchatowie, podczas którego padło aż siedem goli. Polacy pokonali Macedonię 4:3, a bramki dla naszej reprezentacji zdobywali: Mateusz Bogusz, Hubert Sobol, Maik Nawrocki i Przemysław Bargiel.

Mecz z Walią, rozegrany 15 października już tak emocjonujący nie był, a na pewno nie dla Polaków. W pierwszej połowie arbiter dwukrotnie wskazywał na jedenasty metr. W 29. minucie Pawła Sokoła pokonał Brennan Johnson, jednak kilka minut później, gdy ponownie podszedł do rzutu karnego, nie udało mu się po raz drugi zmylić naszego golkipera.

W drugiej połowie, na około kwadrans przed ostatnim gwizdkiem sędziego z Walii Johnson znów wpisał się na listę strzelców. Podopieczni trenera Gęsiora nie byli w stanie zdobyć nawet bramki kontaktowej. Spotkanie zakończyło się porażką Polaków 0:2.

Dziś oficjalnie kończy się zgrupowanie kadry U-19 w Bełchatowie, a piłkarze rozjadą się do swoich klubów.

U-19: Walia - Polska 2:0 (1:0)
Bramki:
Brennan Johnson (29. min, k), (76. min)

Walia (skład wyjściowy): Adam Przybek - Neco Williams, Morgan Boyes, Ryan Reynolds, Ben Cabango, Brandon Cooper, Luke Jephcott, Dylan Levitt, Issak Davies, Brennan Johnson, Jack Vale.

Polska: Paweł Sokół - Marcin Grabowski, Jakub Mosakowski, Michał Ozga, Maciej Żurawski, Hubert Sobol, Łukasz Norkowski, Kacper Michalski (46’ Marcel Pięczek), Mateusz Bogusz, Łukasz Poręba (46’ Daniel Liszka), Jakub Kiwior.

Sędziował: Tom Williams (Walia).

Co wiesz o systemie VAR? Rozwiąż QUIZ

Materiał oryginalny: U-19: Polska przegrała z Walią w meczu towarzyskim. Dariusz Gęsior ma nad czym myśleć - Gol24