Udane wejście KPR-u Kobierzyce w nowy rok. Pewne zwycięstwo nad Galiczanką Lwów

Dawid Foltyniewicz
Orlen Superliga
PIŁKA RĘCZNA. Szczypiornistki KPR-u Kobierzyce w swoim pierwszym ligowym meczu w tym roku pewnie pokonały Galiczankę Lwów 33:21. Anastasiya Melekestseva w niedzielnym spotkaniu grała jak z nut. Ukraińska obrotowa zdobyła 12 bramek.

„Kobierki” już w pierwszej połowie zbudowały wysoką przewagę (17:9). Druga połowa miała zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg, ale ostatecznie KPR wygrał wysoko 33:22. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Anastasiya Melekestseva, która zdobyła dla dolnośląskiego zespołu aż 12 bramek (36 proc. dorobku całej drużyny). W ekipie Galiczanki wyróżniono Tetianę Mykoliuk za wiele udanych interwencji na linii bramkowej.

KPR zbliżył się do ścisłej czołówki tabeli Orlen Superligi. „Kobierki” mają 27 punktów - tyle samo co drugi MKS FunFloor Lublin, który rozegrał jeden mecz mniej.

Rozgrywkom przewodzi KGHM Zagłębie Lubin, które po 10 rozegranych spotkaniach ma na koncie komplet zwycięstw. „Miedziowe” w środę zmierzą się na wyjeździe z EKS-em Startem Elbląg. Początek meczu o godz. 18.

11. KOLEJKA ORLEN SUPERLIGI KOBIET
KPR Gminy Kobierzyce - Galiczanka Lwów 33:22 (17:9)

KPR: Kowalczyk, Chojnacka, Saltaniuk - Melekestseva 12, Wiertelak 5, Cygan 4, Kocińska 2, Buklarewicz 2, Janas 2, Despodovska 2, Smolinh 2, Drażyk 1, Kozioł 1, Domagalska.
Galiczanka: Mykoliuk, Stadnyk - Shukal 10, Kozak 5, Havrysh 3, Markevych 1, Diachenko 1, Lakatosh 1, Zdrila 1, Dutko, Prokopiak, Poliak Tetiana, Holinska, Tkach.

Pozostałe mecze: Młyny Stoisław Koszalin - MKS URBIS Gniezno 21:30, MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Handball JKS Jarosław (wtorek, godz. 18), EKS Start Elbląg - KGHM MKS Zagłębie Lubin (środa, godz. 18), MKS FunFloor Lublin - AWS Energa Szczypiorno Kalisz (środa, godz. 18).