Vive Tauron Kielce wygrało z Gwardią Opole w Pucharze Polski

Paweł Kotwica, Elżbieta Święcka
Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce wysoko wygrali pierwszy ćwierćfinał Pucharu Polski. 10 goli zdobył Ivan Cupić. Teraz przerwa na kadrę.

Vive Tauron Kielce – Gwardia Opole 41:17 (20:6)

Vive Tauron: Szmal (1-30 min, 10 obron), Sego (31-60 min, 11 obron) - Jachlewski 4, Strlek 6 - Bielecki 3, Chrapkowski 4 - Jurecki, Lijewski 4 - Buntić 2, Paczkowski - Cupić 10 (4), Reichmann 5 (1)- Aginagalde 3, Kus.

Gwardia: Malcher (1-38 min, 5 obron), Zembrzycki (38-53 min, 3 obrony), Zając (53-60 min i na jednego karnego, 0 obron)- Swat 2, Prokop 3 - Łangowski 1 - Mokrzki 4, Zeljić - Rumniak 2 - Knop 2, Trojanowski - Jankowski 2, Stańko 1.

Karne. Vive Tauron: 5/6 (rzut Cupicia obronił Malcher). Gwardia: 0/1 (Knop nad bramką). Kary. Vive Tauron: 0 minut. Gwardia: 4 minuty (Łangowski, Mokrzki po 2).

Sędziowali: S. Pelc, J. Pretzlaf (Rzeszów). Widzów: 1400.

Przebieg: 0:1, 3:1, 3:2, 10:2, 10:4, 15:4, 15:5, 19:5, 19:6, 20:6 - 21:6, 21:8, 22:8, 22:9, 25:9, 25:10, 26:10, 26:11. 27:11, 27:12, 28:12, 28:13, 29:13, 29:14, 30:14, 30:15, 33:15, 33:16, 36:16, 36:17, 41:17.

Goście przyjechali do Kielc późno, więc na rozgrzewkę wyszli zaledwie 20 minut przed meczem. Kibiców przyszło najmniej w tym sezonie, a mecz oglądała kadra narodowa juniorów, która we wtorek rozpoczęła w Kielcach zgrupowanie przed eliminacjami mistrzostw Europy, a w najbliższy piątek i sobotę rozegra w Hali Legionów towarzyskie mecze ze Szwajcarią. Trenerem tej kadry jest szkoleniowiec opolan, Rafał Kuptel, więc miał blisko.

Kielczanie chcieli sprawę awansu mieć jak najszybciej z głowy, stąd mocny pressing w obronie od pierwszej akcji. I kontrataki. Od stanu 3:2 sześć z serii siedmiu bramek gospodarzy padło po takich akcjach. Ivan Cupić po 13 minutach miał na koncie 6 bramek. Przez szczelną obronę przelatywały głównie niedoloty, a Sławomir Szmal miał w pierwszej połowie niebotyczną skuteczność 63 %.
W drugiej połowie mecz się wyrównał, ale nasi skrzydłowi ciągle biegali do kontr, w sumie zdobyli 25 bramek. Kielczanie w ostatniej minucie zdążyli złamać barierę 40 goli.

Pod nieobecność trzech kontuzjowanych playmakerów, Grzegorza Tkaczyka, Mariusza Jurkiewicza i Urosa Zormana, na środku rozegrania grali tym razem Michał Jurecki, Krzysztof Lijewski, a nawet w kilku akcjach Paweł Paczkowski.
Rewanż odbędzie się 13 kwietnia w Opolu. Zwycięzca dwumeczu awansuje do Final Four Pucharu Polski (21 i 22 maja w Warszawie).

Zobacz zapis relacji live

Dziękuję za uwagę. /esw/

KONIEC MECZU

41:17 - Jeszcze przechwyt Lijewskiego i bramkę z kontry zdobywa... Aguinagalde.

Sego ucierpiał przy rzucie Swata.

40:17 - Łangowski po bloku i kontrę Vive zamienia na bramkę Strlek.

39:17 - Lijewski po podaniu Paczkowskiego.

38:17 - Reichmann pewnie z karnego. To w sumie 24 trafienie kieleckich skrzydłowych w tym spotkaniu.

I jeszcze rzut karny dla Vive wywalczony przez Aguinagalde.

Jankowski z koła obroniony.

37:17 - Strlek znów z kontry. Piąte trafienie chorwackiego skrzydłowego.

36:17 - Stańko.

Kolejna kontra kielczan obroniona.

36:16 - Strlek z kontry. Tym razem udanej.

55 minuta

Błędy w ataku gości i dwie kontry kielczan. W obu - za mocno rzucone lub podane piłki.

Lijewski do Aguinagalde i... rzut Hiszpana broni Zając.

Zeljić obroniony przez Sego.

35:16 - Chrapkowski indywidualnie.

Sego broni rzut Trojanowskiego ze skrzydła.

34:16 - Aguinagalde z koła.

50 minuta

33:16 - Rumniak.

33:15 - Zeljić zablokowany. Kontrę Vive wykańcza Strlek.

Rumniak po bloku i piłka w rękach Sego. Ale też kielczanie bez bramki.

47'42" - Czas dla Gwardii.

32:15 - Sego broni rzut Mokrzkiego, a kontrę Vive na bramkę zamienia Reichmann.

Lijewski obroniony przez Zembrzyckiego. Ale i Sego broni rzut z kontry Swata.

Jankowski obroniony przez Sego.

31:15 - Reichmann ze skrzydła.

30:15 - Prokop.

W bramce gości znowu zmiana. Zembrzycki broni rzut Jachlewskiego z kontry.

30:14 - Cupić po raz dziesiąty. Z karnego pokonuje Zająca, który między słupkami zastąpił Malchera.

45 minuta

Rzut karny dla Vive znów wywalczył Kus.

29:14 - Mokrzki skuteczny w drugiej połowie.

29:13 - Zeljić gubi piłkę w ataku. Kontra Vive. Jachlewski podaje do Cupicia i Chorwat notuje dziewiąte trafienie.

28:13 - Łangowski pokonuje Sego. A kielczanie nie wykorzystują swojej okazji w ataku.

28:12 - I ekspresowo odpowiada Bielecki.

27:12 - Knop.

27:11 - Cupić pewnie z karnego.

39'32" - 2 minuty kary dla Kamila Mokrzkiego. I rzut karny dla Vive.

26:11 - Mokrzki.

40 minuta

26:10 - Cios za cios. Jachlewski.

25:10 - Kontra gości. Prokop.

25:9 - Jachlewski.

Knop rzuca po bloku. A raczej po plecach Kusa.

24:9 - Jachlewski z kontry.

23:9 - Buntić już celnie.

22:9 - Zaskakujący rzut Mokrzkiego. Piłka po koźle wpadła do bramki tuż przy spojeniu słupka z poprzeczką.

22:8 - Bielecki w swoim stylu.

21:8 - Prokop.

35 minuta

Buntić tym razem sprawdza wytrzymałość siatki za drugą bramką.

21:7 - Błąd w ataku kielczan i Knop trafia z kontry.

21:6 - Cupić z karnego w drugie tempo. Siódme trafienie Chorwata.

Kus wywalczył rzut karny.

Łąngowski rzuca nad bramką Sego, który zastąpił w drugiej części spotkania Szmala.

Wracamy do gry. Atakują opolanie.

II POŁOWA

PRZERWA

KONIEC I POŁOWY

Jankowski gubi piłkę na kole. Kontra Vive zwolniona i ostatecznie Malcher broni rzut Lijewskiego.

20:6 - Nie udało się Lijewskiemu podać do Aguinagalde. Więc sam zdobył bramkę.

19:6 - Jankowski z koła.

19:5 - Reichmann ze skrzydła.

18:5 - Strlek trafia z minimalnego kąta.

Swat nie trafia w bramkę.

17:5 - Kontra Vive. Lijewski mocnym rzutem pokonuje Malchera.

16:5 - Ładne trafienie Lijewskiego.

15:5 - Swat z kontry.

Malcher borni rzut Chrapkowskiego.

25 minuta

Nieprzyjemny rzut Łangowskiego po koźle broni Szmal.

15:4 - Przechwyt Reichmanna i kontra Vive. Chrapkowski.

14:4 - Łangowski obija słupek, a kontrę Vive wykańcza Strlek.

Błąd gości w ataku, ale kielczanie też się mylą. Błąd kroków Aguinagalde.

Ładna akcja Vive, podanie Paczkowskiego na koło do Aguinagalde, ale rzut Hiszpana broni Malcher.

Paczkowski faulowany. I jeszcze upomnienie dla jednego z zawodników gości.

13:4 - Szmal broni, a Chrapkowski z kontry podwyższ wynik.

20 minuta

12:4 - Skutecznie w bramce Szmal, a w ataku po składnej akcji kielczan, czaruje na skrzydle w swoim stylu Reichmann.

11:4 - Szybka odpowiedź kielczan. Chrapkowski.

10:4 - Jankowski.

Żółta kartka dla Lijewskiego.

Przechwyt gości przy rzucie Paczkowskiego do Lijewskiego. Ale kontra opolan zatrzymana.

10:3 - Mokrzki trafia dla gości po 11 minutach bez bramki.

Kontra kielczan. Kus z koła obroniony. Piłka wciąż dla Vive.

15 minuta

10:2 - Znów kontra kielczan. Ale tym razem Cupić oddaje piłkę Jachlewskiemu, który miał mnóstwo miejsca.

Żółta kartka dla Jachlewskiego.

9:2 - Buntić.

8:2 - Przechwyt Jachlewskiego i kontra Vive. Podanie do Kusa, ten odgrywa do Cupicia i Chorwat notuje szóste dziś trafienie.

11'20" - Czas dla Gwardii.

7:2 - I znów Cupić. Również z kontry.

6:2 - Blok kielczan i kontrę po podaniu Bieleckiego wykańcza Cupić. Czwarte trafienie Chorwata.

5:2 - Przechwyt kielczan i tym razem Cupić trafia.

10 minuta

Malcher broni rzut Cupicia z karnego.

Rzut karny dla Vive wywalczył Kus.

Szmal broni rzut z dystansu Mokrzkiego.

Skutecznie w bramce Szmal, ale piłka dla gości.

Knop a karnego rzuca nad bramką.

Rzut karny dla Gwardii wywalczył Jankowski. I jeszcze żółta kartka dla Jureckiego.

4:2 - Bielecki.

Rumniak obija słupek.

4'13" - 2 minuty kary dla Antoniego Łangowskiego.

5 minuta

3:2 - Swat.

3:1 - Koronkowa akcja i Aguinagalde trafia z koła.

2:1 - Cupić z karnego w drugie tempo. Mimo interwencji Malchera piłka wpada do siatki.

Rzut karny dla Vive wywalczył Aguinagalde.

Opolanie gubią piłkę w ataku.

1:1 - Ekspresowo odpowiadają kielczanie. Cupić.

0:1 - Rumniak otwiera wynik spotkania.

Buntić postanawia na początek sprawdzić wytrzymałość siatki za bramką gości.

Zaczynamy spotkanie. Przy piłce kielczanie.

I POŁOWA

Spotkanie sędziują Sebastian Pelc i Jakub Pretzlaf z Rzeszowa. Delegatem na mecz jest Sławomir Cłapiński z Łodzi.

Trener: Tałant Dujszebajew

Witamy Państwa z Hali Legionów w Kielcach. O godzinie 18.30 rozpocznie się mecz 1/4 Pucharu Polski, w którym Vive Tauron Kielce podejmuje Gwardię Opole.

Materiał oryginalny: Vive Tauron Kielce wygrało z Gwardią Opole w Pucharze Polski - Echo Dnia Świętokrzyskie