Dawid Foltyniewicz
SIATKÓWKA. Bez niespodzianki w drugim ćwierćfinale Tauron Ligi. #VolleyWrocław przegrał z Developresem Bella Doliną Rzeszów 0:3 i odpadł z dalszej rywalizacji.

Developres przystąpił do fazy play-off jako drugi zespół po rundzie zasadniczej i zdecydowany faworyt rywalizacji z Volleyem. Wrocławianki w pierwszym ćwierćfinale postraszyły jednak wyżej notowane rywalki, przegrywając w Rzeszowie 2:3.

Drużyna z Dolnego Śląska na własnym parkiecie zamierzała powalczyć o zwycięstwo i przedłużenie ćwierćfinałowej serii (do dwóch zwycięstw). Podopieczne Michala Maška dobrze weszły w środowy mecz. Julia Szczurowska swoją zagrywką siała popłoch po drugiej stronie siatki, bardzo dobrze funkcjonował wrocławski blok. Siatkarki Volleya zgubiły jednak wysoką skuteczność, a ich rywalki poprawiły przyjęcie i to Developres wygrał pierwszego seta 25:20.

W drugiej partii Volley został wręcz rozbity przez ekipę z Rzeszowa, która prowadziła już 13:2. Zespół gości momentami ocierał się o perfekcję i zamknął seta wynikiem 25:7!

Wrocławianki po fatalnej części spotkania nie zamierzały się poddawać. W trzecią kwartę weszły z nowymi siłami i długo toczyły z Developresem walkę punkt za punkt. Na nieszczęście Volleya w dobrej formie była Ann Kalandadze - w głównej mierze to postawa Gruzinki zadecydowała o triumfie Developresu 3:0. Zespół prowadzony przez Stephane’a Antigę odniósł zasłużone zwycięstwo. Wrocławska drużyna żegna się natomiast z fazą play-off.