W III-ligowych derbach lepszy ŁKS

kgol
ŁKS 1926 Łomża (na zielono) na swoim boisku wygrał 3:0 z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Wojciech Wojtkielewicz
ŁKS 1926 Łomża lepszy 3:0 od Ruchu Wysokie Mazowieckie w derbach województwa podlaskiego

Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że zarówno my jak i nasi rywale nie notowaliśmy ostatnio najlepszej serii. Po dwóch kolejnych porażkach i pechowym remisie z Pelikanem Łowicz musieliśmy w tym spotkaniu zwyciężyć – mówi Waldemar Antolak, kierownik łomżyńskiej drużyny po wygranej 3:0 z Ruchem.

Zespół z Wysokiego Mazowieckiego też chciał przerwać serię dwóch porażek z rzędu, ale podopieczni Tomasza Kułkiewicza napotkali rywala równie zdeterminowanego.
– Spotkanie było bardzo zacięte, ale piłkarska jakość była zdecydowanie po naszej stronie. Wreszcie potrafiliśmy zagrać tak jak należy z rywalem z dolnych rejonów tabeli – dodaje Antolak.

Strzelanie w Łomży rozpoczął w 36. minucie Paweł Drażba, sprytnie odnajdując się w polu karnym w zamieszaniu podbramkowym.
Bądź na bieżąco. POLUB NAS na Facebooku:

Gazeta Współczesna

Po zmianie stron ŁKS podwyższył prowadzenie, ale przy drugim golu biało-czerwonym wydatnie pomógł defensor gości Patryk Pasko, który po mocnym dośrodkowaniu Damiana Gałązki wpakował piłkę do własnej bramki. Wynik ustalił w 88. minucie Rafał Maćkowski pewnie egzekwując rzut karny.

W znakomitych nastrojach wracali na Podlasie piłkarze rezerw Jagiellonii Białystok. Podopieczni Dariusza Bayera zasłużenie ograli w Ząbkach drugi zespół Legii Warszawa 2:0, po dwóch golach Macieja Górskiego.

Wyniki 14. kolejki
Legia II Warszawa - Jagiellonia II Białystok 0:2 (0:0). Bramki: 0:1 Górski 55, 0:2 Górski 58.
Jagiellonia II: Gostomski – Sołowiej, Radecki, Wasiluk, Straus, Łupiński, Waszkiewicz, Gajko (85.Kaczyński), Polkowski (85. Kołodziejczyk), Giełażyn (80. Kaczmarczyk), Górski.

ŁKS 1926 Łomża - Ruch Wysokie Mazowieckie 3:0 (1:0). Bramki:
1:0 - Drażba (36), 2:0- Pasko (54-bramka samobójcza), 3:0 - Maćkowski (87).
ŁKS: Lipiec - Kamienowski, Reinaldo Melao, Wasiulewski, Wasilewski, Maćkowski, Baranowski, Świderski (67. Rydzewski), Gałązka, Sadowski (90. Kimura), Drażba (89. Tarnowski).
Ruch: Rakowiecki - Faszczewski, Pasko, Piłatowski, Brokowski, Poduch, Zalewski, Grochowski (72. Sawicki), Mleczek (46. Zieniewicz), Borowik, Rogowski.

Pelikan Łowicz - Sokół Aleksandrów Łódzki 2:1 (0:1). Bramki: 0:1 Wrzesiński 42, 1:1 Wawrzyński 76, 2:1 Hłuszko 82.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Sokół Ostróda 0:1 (0:1). Bramka: 0:1 Mykytyn 30.

Motor Lubawa - Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:4 (0:2). Bramki: 0:1 Małachowski 3, 0:2 Pietroń 13, 0:3 Domżalski 76, 0:4 Małachowski.

Widzew Łódź - MKS Ełk 2:1 (1:0). Bramki: 1:0 Michalski 44, 2:0 Zieleniecki 62, 2:1 Gryko 81.

Concordia Elbląg - Huragan Morąg 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 Otręba 78.

Lechia Tomaszów Mazowiecki - ŁKS Łódź 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 Sarafiński 90.

Ursus Warszawa - Huragan Wołomin 4:0 (1:0). Bramki: 1:0 Chałas 17, 2:0 Chałas 55, 3:0 Kamiński 75, 4:0 Kabala 87.