W Linzu grają tenisistki Enea Siarki i reprezentacji Polski

Damian Wiśniewski
Han Ying pewnie rozprawiła się ze swoją rywalką Marcin Radzimowski
W austriackim Linzu rozgrywany jest turniej rangi World Tour. Udział w nim biorą zawodniczki KTS Enea Siarki Tarnobrzeg oraz reprezentantki Polski pod wodzą trenera Zbigniewa Nęcka.

We wtorek rozegrano pierwsze mecze austriackiego turnieju.

Reprezentująca Stany Zjednoczone Yue Wu mierzyła się z 20-letnią Belgijką Lisą Jung, która jak dotąd nie odnosiła większych sukcesów w seniorskich turniejach World Touru. I tym razem również nie poprawiła swoich ociągnięć. Pochodząca z Chin zawodniczka, która reprezentuje KTS Enea Siarkę i USA, wygrała bowiem pewnie swój mecz 4:1 (11:9, 7:11, 11:8, 11:5, 11:5) i zakończyła indywidualny występ reprezentantki Belgii.

Jeszcze mniej kłopotów z ograniem 27-letniej Andrei Todorović z Serbii miała będąca w ostatnich tygodniach w świetnej formie Han Ying.

Pochodząca z Chin reprezentantka Niemiec i zawodniczka Enea Siarki wygrała bez straty seta, 4:0 (11:4, 11:8, 11:6, 11:2). Największą przewagę osiągała zwłaszcza w partiach numer jeden oraz numer cztery.

Z zawodniczką reprezentująca Serbię grała także inna tenisistka KTS Enea Siarki Tarnobrzeg, Rumunka Elizabeta Samara.

Jej rywalką była 20-lenia Dragana Vignjević i potrafiła ona urwać dużo bardziej doświadczonej rywalce łącznie dwa sety. Ostatecznie 4:2 (11:3, 8:11, 12:14, 13:11, 11:2, 11:6) wygrała jednak Samara, której przewaga w postaci większej liczby meczów na arenie międzynarodowej dała o sobie znać zwłaszcza w dwóch ostatnich setach tego wyrównanego jednak pojedynku.

Z liczącą 24 lata Japonką Chiaki Kato mierzyła się natomiast zawodniczka reprezentacji Polski i Enea Siarki, Li Qian. Aktualna mistrzyni Europy na pewno nie miała w tym meczu łatwej przeprawy. Najlepiej świadczy o tym fakt, że pierwsze trzy sety obie panie kończyły grając na przewagi. Dopiero partę numer cztery popularna “Mała” potrafiła wygrać różnicą aż dziewięciu wygranych piłek, ale w piątej... znów grano na przewagi!

Ostatecznie to zawodniczka Enea Siarki wygrała 4:1 (14:12, 10:12, 12:10, 11:2, 12:10).

Oprócz Li Qian w Linzu do gry przystąpiły także trzy inne reprezentantki Polski. I tak Natalia Partyka pokonała reprezentującą Koreę Południową Eunchong Yoo 4:3 (11:7, 8:11, 11:8, 11:9, 6:11, 8:11, 11:3), a Natalia Bajor wygrała z Francuzką Marie Migot 4:3 (8:11, 8:11, 11:8, 16:18, 11:6, 11:7, 11:8). Odpadła natomiast Magdalena Sikorska, która przegrała z Rosjanką Mariią Talakovą 1:4 (10:12, 11:5, 9:11, 7:11, 3:11).

W środę czekają nas kolejne zmagania w Linzu. Yue Wu zagra z Hiszpanką Marią Xiao. Han Ying zmierzy się z inną reprezentantką tego kraju, Xin Liu. Natalia Partyka zmierzy się z reprezentantką Tajwanu Szu-Yu Chen, a Natalia Bajor z Japonką Miyu Kato. Li Qian zagra z Chinką Rui Zhang.

W tej chwili nie znana jest jeszcze rywalka dla Elizabety Samary oraz konkretne godziny rozpoczęcia poszczególnych pojedynków.

Lewandowski nominowany do piłkarza roku!

Materiał oryginalny: W Linzu grają tenisistki Enea Siarki i reprezentacji Polski - Echo Dnia Podkarpackie