W weekend gra piłkarska trzecia liga [WYNIKI]

WŁ, dor
W weekend odbędzie się przedostatnia jesienna kolejka w piłkarskiej trzeciej lidze. Sprawdź wyniki KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, Wisły Sandomierz, Czarnych Połaniec i Spartakusa Daleszyce.

Czarni Połaniec - Soła Oświęcim 2:1 (0:0)
0:1 Marcin Szymczyk 66 z karnego, 1:1 Mateusz Załucki 68 z karnego, 2:1 Jakub Zięba 90+4.

Czarni: Borusiński - Załucki, Witek, Misztal, Janiec (77 Miazga), Hul (90+1 Płudowski), Zięba, Ryguła (63 Tetlak), Krępa, Skiba (90 Meszek), Miśko (46 Sobczyk).

W czwartej minucie doliczonego czasu gry, Kamil Hul wypatrzył Jakuba Ziębę w polu karnym, który wykorzystał dobrą pozycję do oddania strzału i zapewnił trzy punkty dla gospodarzy. Za chwilę, sędzia zakończył mecz.
W 66 minucie w polu karnym faulowany był Eryk Ceglarz. Do jedenastki podszedł Marcin Szymczak i dał prowadzenie ekipie Soły. Oświęcimianie krótko cieszyli się z prowadzenia bo dwie minuty później sytuacja faulu w polu karnym powtórzyła się na stronie gospodarzy. Tym razem faulował Damiana Skibę - Michał Chowaniec, który otrzymał czerwoną kartkę. Rzutu karnego nie zmarnował Mateusz Załucki, który dał nadzieję Czarnym na zwycięstwo i trzy punkty.
Podopieczni trenera Piotra Mazurkiewicza zdobyli trzy bardzo cenne punkty. - Był to typowy mecz walki. Mieliśmy bardzo duże problemy, ale w końcówce uśmiechnęło się do nas szczęście - mówił po meczu trener Czarnych.

Ocenia mecz
Piotr Mazurkiewicz, trener Czarnych:
- Nie będę ukrywał, że fizycznie i sportowo lepiej w tym meczu wyglądał zespół Soły. My po raz kolejny zagraliśmy ogromnie ambitnie i trzy punkty zostały w Połańcu. Są one dla nas bardzo cenne. Trzy punkty będziemy chcieli zdobyć także w ostatnim meczu ze Spartakusem w Daleszycach.

KSZO 1929 Ostrowiec Św. - Podhale Nowy Targ 2:3 (1:1)
Bramki: Piotr Jedlikowski 6, Kamil Dziadowicz 90 - Damian Mrówka 30, Artur Pląskowski 79, 90.

Wisła Puławy – Spartakus Daleszyce 1:0 (0:0)
Bramka: Szymon Stanisławski 88.
Spartakus: Pietras 5 - Krzeszowski 6, Cedro 7, Skrzypek 6 Ż, M. Zawadzki 6 - Boksiński 6 (80. Maciejski nie klas.), Ł. Zawadzki 6, W. Wołowiec 7, Paprocki 6 (68. Sitarz 2 Ż) - Jeziorski 6, Brożyna 5 (76. D. Wołowiec nie klas.).
Sędziował: Artur Szelc z Krosna.
Widzów: 300.
Spartakus zagrał osłabiony, przez trzech podstawowych zawodników. Szansę debiutu otrzymał 19-letni Wiktor Brożyna, były zawodnik Nidzianki Bieliny, i wypadł poprawnie. Ale Spartakus znowu pechowo, w końcówce spotkania, stracił bramkę i przegrał ważny pojedynek.
- To były bardzo wyrównane zawody. Nastawiliśmy się na futbol bezpieczny. Zneutralizowaliśmy środkową strefę boiska. Do 88 minucie taktyka ta zdawała egzamin. Ale wtedy piłkę niefortunnie wybił Pietras, trafiła pod nogi Szymona Stanisławskiego i ten przelobował naszego bramkarza - mówił Andrzej Więcek, trener Spartakusa.
Gospodarze wcześniej mieli jedną bramkową okazję - po po rzucie rożnym trafili w poprzeczkę. - My klarownych sytuacji nie mieliśmy, ale gdybyśmy mieli więcej zimnej krwi, to przy dwóch - trzech kontrach moglibyśmy się pokusić o bramkę. Niestety, znowu błąd własny spowodował, że zeszliśmy z boiska pokonani, mimo że zagraliśmy dobry mecz. W ostatniej kolejce podejmiemy Czarnych Połaniec i w tym spotkaniu musimy się już pokusić o komplet punktów - dodał Andrzej Więcek.

Wisła Sandomierz - Podlasie Biała Podlaska 0:1 (0:1),
0:1 Damian Leśniak 35,

Wisła: Wierzgacz - Korona, Konefał, Kolbusz (67 Mokrzycki), Chorab (79 Ferens) - Piątkowski, Siedlecki (58 Poński), Kamiński, Łata (46 Sornat) - Putin, Piechniak (58 Nogaj).

Wisła nie poradziła sobie na własnym boisku z ostatnim zespołem tabeli, Podlasiem Biała Podlaska.
W 89 minucie z pięciu metrów Michał Mokrzycki trafił w bramkarza. To była jedyna i najbardziej dogodna okazja w tym meczu do strzelenia gola przez Wisłę.Do 35 minuty na boisku była piłkarska kopanina. W tejże minucie, Podlasie wykonywało rzut rożny po którym Damian Leśniak strzałem głową pokonał Stanisława Wierzgacza. Za moment mogło być już 0:2. Strzał jednego z graczy zablokował w ostatniej chwili Kolbusz. Z kolei w 42 minucie bramkarz Wisły popisał się bardzo dobrą interwencją broniąc strzał gracza gości.

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIM SPORCIE NA:

Następcy naszych sportowców - synowie idą w ich ślady [GALERIA ZDJĘĆ]

Syn byłego piłkarza KSZO zginął w wypadku [ZDJĘCIA]

Korona Kielce - piłkarze bez tajemnic, ich wartość rynkowa

Zgody i kosy kibiców świętokrzyskich klubów piłkarskich

Materiał oryginalny: W weekend gra piłkarska trzecia liga [WYNIKI] - Echo Dnia Świętokrzyskie