Waldemar Fornalik przed derbami Górnik - Piast: Trzymamy kciuki za Podolskiego

PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice wybiera się do Zabrza na derby z Górnikiem. Do dyspozycji sztabu nie jest jedynie nowy zawodnik, Nikola Stojiljković. - Spodziewam się dynamicznego, twardego meczu. Ważne, żeby sędziowie się do niego dostosowali, żeby nie przesadzano w jedną, ani drugą stronę - wyznał trener Waldemar Fornalik.

Po stronie Górnika jedynym nieobecnym będzie Lukas Podolski. Były reprezentant Niemiec przebywa na kwarantannie po zakażeniu koronawirusem. - Choroba zawsze jest złą informacją. Trzymamy kcuki za Łukasza. Życzymy mu zdrowia. Oby przeszedł koronawirusa bardzo łagodnie - mówił na konferencji Fornalik.

Szkoleniowca Piasta zapytano o ostatnią pauzę Górnika w lidze; czy zadziała w derbach na jego korzyść czy przeciwnie. - To trudne pytanie - stwierdził Fornalik. - Nie ma reguły. W jednym przypadku to może pomóc, w innym odrobinę zaszkodzić. Mecze z Górnikiem przeważnie były wyrównane, wiele udawało się wygrywać, ale okupując je ciężką pracą przez pełne 90 minut.

- Derby zawsze wywołują pozytywne emocje. Spodziewamy się wysokiej frekwencji i wspaniałej atmosfery na trybunach. To prestiżowy mecz i tak się do niego przygotowujemy. Który mecz zapadł mi w pamięci? Ten przerwany. Prowadziliśmy 1:0, ale dostaliśmy walkowera - przypomina Fornalik.

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Kluby PKO Ekstraklasy w ostatnich latach dokonują przede wszystkim transferów bezgotówkowych. Z tej reguły wyłamały się Lech Poznań oraz Piast Gliwice. Za których zawodników w letnim oknie transferowym polskie kluby zapłaciły najwięcej?

Najdroższe transfery tego okna w PKO Ekstraklasie. Lech Pozn...