Radosław Patroniak
Obrońca Jan Grzesik doprowadził do wyrównania w meczu z Sandecją Nowy Sącz, ale ostatnie słowo i tak należało do pierwszoligowca Adam Jastrzebowski
Warta Poznań pożegnała się z Pucharem Polski już na etapie 1/16 finału. Stało się tak, bo Zieloni nie sprostali pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz 1:2 (0:1) w meczu rozegranym na stadionie w Niepołomicach. Decydującą bramkę podopieczni Dawida Szulczka stracili w trzeciej minucie doliczonego czasu gry.

Problemy zwiastowała już bramka Jakuba Wróbla, zdobyta głową, po dośrodkowaniu Michała Walskiego. Warciarze dążyli ambitnie do wyrównania, czego dowodem był choćby groźny strzał Roberta Ivanova, ale do przerwy wynik już się nie zmienił.

Po zmianie stron nadzieję przywrócił w 53 min Jan Grzesik, wyrównując stan meczu. Potem obie drużyny dość długo nie potrafiły stworzyć groźnej sytuacji. Kiedy wydawało się, że w Niepołomicach sędzia będzie musiał zarządzić dogrywkę, do siatki trafił w ostatniej akcji meczu Łukasz Kosakiewicz. Obrońcy gości lekko się zdrzemnęli i nieszczęście stało się faktem.

Sandecja Nowy Sącz - Warta Poznań 2:1 (1:0)