Bartosz Głąb
Adam Zrelak (Warta Poznań) i Vladan Kovacević (Raków Częstochowa).
Adam Zrelak (Warta Poznań) i Vladan Kovacević (Raków Częstochowa). Adam Jastrzebowski / Polska Press
PKO Ekstraklasa. Mecz Warta Poznań - Raków Częstochowa rozpocznie niedzielne granie w 20. kolejce rozgrywek. Początek o godzinie 12:30 na stadionie Grodzisku Wielkopolskim. Transmisja odbędzie się na dwóch kanałach oraz na streamach w internecie.

PKO Ekstraklasa. Mecz Warta Poznań - Raków Częstochowa. Gdzie obejrzeć w TV?

Pierwszym tegorocznym meczem PKO Ekstraklasy zaplanowanym na niedzielę - godzinę 12:30, będzie starcie Warty Poznań z Rakowem Częstochowa. Zespół ze stolicy Wielkopolski zimą nie wzmocnił się żadnym graczem, a po pierwszej części sezonu kibice nie są nastawiani optymistycznie.

"Warciarze" przed startem wiosny plasują się tuż nad strefą spadkową i mogą mieć kłopoty z utrzymaniem w najwyższej klasie rozgrywkowej. Obóz przygotowawczy również nie dał wielu pozytywnych oznak, że to półroczne może być dla klubu lepsze. Jednak Dawid Szulczek już wielokrotnie potrafił wydobywać z drużyny więcej niż można się po niej spodziewać i fani Warty z pewnością mają nadzieję że podobnie będzie i tym razem.

Natomiast Raków drugą część sezonu będzie miał łatwiejszą, co pomoże mu w walce o najwyższe cele na krajowym podwórku. "Medaliki" odpadły z Ligi Europy, a wiosną do gry wróci niezwykle ważny Ivi Lopez. Oczy fanów PKO Ekstraklasy na pewno będą zwrócone na nowe nabytki częstochowian. Szczególną uwagę przyciąga Kenijczyk Erick Otieno, za którego klub zapłacił aż 700 tysięcy euro.

Wciąż aktualni mistrzowie Polski podczas zimowego obozu wygrali tylko jedno spotkanie towarzyskie, co może delikatnie niepokoić, ale prawdziwą formę zespołu zweryfikują mecze ligowe. W tych swoją skuteczność będzie starał się pokazać Ante Crnac, który w Turcji dwukrotnie pokonywał bramkarzy przeciwników.

Jesienne starcie obu zespołów zakończyło się podziałem punktów. W sierpniu ubiegłego roku już w 5. minucie niespodziewanie Warta objęła prowadzenie po trafieniu Miguela Luisa. Po przerwie Łukasz Zwoliński wyrównał, ale warta zadała drugi cios. W końcu w 83. minucie wynik na 2:2 ustalił Jean Carlos Silva. Wtedy wpadkę Rakowowi można było wybaczyć, bo walczył o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Teraz porażka nie będzie akceptowana dla fanów klubu spod Jasnej Góry.

Warta Poznań - Raków Częstochowa w internecie. Stream online, live

Stream z meczu Warta - Raków w internecie na stronie oraz w aplikacji Canal+ Online, a także w Polsat Box Go czy Playerze.