ŁKS Łódź - Warta Poznań 0:2
ŁKS Łódź - Warta Poznań 0:2 PAP, Marian Zubrzycki
PKO Ekstraklasa. ŁKS Łódź poniósł pierwszą porażkę na własnym stadionie od lipca zeszłego roku. Serię aż osiemnastu spotkań przerwała jemu Warta Poznań. Drużyna Dawida Szulczka wygrała 2:0 po golach Stefana Savicia i Kajetana Szmyta.

PKO Ekstraklasa. ŁKS Łódź - Warta Poznań 0:2

ŁKS przegrał już piąty mecz po awansie do ekstraklasy, ale pierwszy u siebie. Warta była konkretna i zabójczo skuteczna. Z trzech dogodnych sytuacji dwie skończyły się bramkami.

Po tej porażce ŁKS może wrócić do strefy spadkowej. Ma tylko punkt więcej od Ruchu Chorzów i Górnika Zabrze, a dwa punkty więcej od zamykającej tabeli Korony Kielce.

Warta objęła prowadzenie w 10 minucie za sprawą brawurowej szarży. Z piłką w pole karne wpadł Stefan Savić. Po minięciu rywali bez problemu trafił do siatki. To jego pierwsza bramka w sezonie.

ŁKS powinien był odpowiedzieć, ale sytuacje zmarnowali Bartosz Szeliga i po jego podaniu Kay Tejan. A Warta po zmianie stron ustaliła wynik.

Rzut karny po faulu na Miguelu Luisie (przewinił Marcin Flis) bezwzględnie wykorzystał Kajetan Szmyt. Młodzieżowiec ma już cztery gole na koncie - wszystkie z jedenastego metra. Pod tym względem jego skuteczność wynosi 100 procent.

Widowisko w Łodzi śledziło z trybun 9763 osób. Warta ma dziewięć punktów po siedmiu występach.

Piłkarz meczu: Kajetan Szmyt