Jakub Maj
Jakub Maj
od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Widzew Łódź w ramach 11. kolejki Ekstraklasy wygrał ze Stalą Mielec 1:0. Przepiękną bramkę strzelił Andrejs Ciganiks. Wahadłowy uderzył z pierwszej piłki po tym jak piłkarze rywala wybili futbolówkę po rzucie rożnym.

Widzew Łódź - Stal Mielec 1:0 (0:0)

Piłkarze obydwu drużyn bardzo długo wchodzili w mecz. Przez pierwsze 25 minut nie oglądaliśmy wielu dogodnych sytuacji. Dopiero w 27. minucie Ilja Szkurin zagrał do Macieja Domańskiego. Jego płaski strzał w środek bramki obronił na raty bramkarz Widzewa. Najlepsza sytuacja w pierwszej połowie miała miejsce sześć minut później. Bliski wpisania się na listę strzelców był Imad Rondić, który uderzył głową po wrzutce Andrejsa Ciganiksa. Futbolówka odbiła się od ziemi u uderzyła w słupek. Pod koniec pierwszej części spotkania Rondić ponownie spróbował uderzenia głową, ale znów się pomylił.

Po 60. minucie Widzew wrzucił wyższy bieg. Mato Milos wrzucił w tempo w "szesnastkę" do Juljana Shehu. Ten główkował nad poprzeczką w bardzo dobrej sytuacji. Minutę później Imad Rondić nie "zamknął" akcji wślizgiem po zagraniu Dawida Tkacza. Zabrakło centymetrów.

Widzew otworzył wynik spotkania dopiero w 73. minucie. Mielczanie wybili piłkę przed pole karne po dośrodkowaniu z prawego narożnika. Do futbolówki dopadł Andrejs Ciganiks, który huknął prostym podbiciem. Piłka po odbiciu się od poprzeczki wpadła do siatki.

• Andrejs Ciganiks - 4
  • Bartłomiej Pawłowski - 3 (Luis Silva - bez oceny)
  • Marek Hanousek - 4
  • Dominik Kun - 3
  • Sebastian Kerk - 4 (Juljan Shehu - 4)
  • Dawid Tkacz - 3 (Antoni Klimek - bez oceny)
  • Imad Rondić - 3

Stal Mielec

• Mateusz Kochalski - 4
  • Bert Esselink - 3
  • Mateusz Matras - 3
  • Marco Ehmann - 3
  • Krystian Getinger - 3 (Krzysztof Getinger - bez oceny)
  • Matthew Guillaumier - 3 (Rafa Santos - bez oceny)
  • Michał Trąbka - 3
  • Mateusz Stępień - 3 (Łukasz Gerstentein - 3)
  • Koki Hinokio - 3 (Łukasz Wolsztyński - bez oceny)
  • Maciej Domański - 3
  • Ilja Szkurin - 3 (Kai Meriluoto - 3)

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Michał Probierz ogłosił powołania na październikowe mecze kadry narodowej. Nowy selekcjoner zaskoczył i nie wybrał kilku zawodników, którzy mieli mocną pozycję w drużynie. Nie zabrakło także kilku niespodzianek wśród powołanych.Aby zobaczyć wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Największe niespodzianki w powołaniach Michała Probierza. W ...