od 16 lat
PKO Ekstraklasa. W tym meczu padła tylko jedna bramka. Dość niespodziewanie Widzew Łódź przegrał na własnym stadionie z Wartą Poznań 0:1. Gości uszczęśliwił Marton Eppel, u gospodarzy natomiast szwankowała skuteczność.

PKO Ekstraklasa. Widzew Łódź - Warta Poznań 0:1

Warta przyjechała do Łodzi bez kilku swoich podstawowych zawodników. Co więcej, na rozgrzewce wypadł stoper Dimitris Stavropoulos, a zaraz na początku gry uraz zgłosił jeszcze pomocnik Miguel Luis, którego zmieniono przed upływem pół godziny.

W pierwszej połowie Warta wykazała się zabójczą skutecznością. Oddała jeden strzał i zamieniła go na bramkę. Pod nieobecność Adama Zrelaka i Dario Vizingera prowadzenie dał Węgier Marton Eppel. W swoim trzecim występie zaliczył debiutanckie trafienie. W polu karnym w tempo dograł mu Kajetan Szmyt.

W tym meczu Widzew dobrze operował piłką, dochodził do wielu sytuacji, po czym spektakularnie je marnował. Przed przerwą okazji nie wykorzystali Jordi Sanchez, ani Dominik Kun. Potem szanse mieli Ernest Terpiłowski czy Imad Rondić - i wszystko jak krew w piach.

Ponad 17 tys. kibiców na meczu Widzew - Warta. Zdjęcia trybun

Gdy wybiła 79 minuta, komentator spotkania w Canal+ Sport podał zaskakującą statystykę: Widzew dośrodkował wówczas 31 razy, podczas gdy Warta ani razu.

W ostatniej akcji meczu Widzew miał okazję za sprawą... bramkarza. Henrich Ravas główkował jednak obok prawego słupka. Był to 26. strzał jego zespołu przy ledwie trzech Warty!

- Parafrazując klasyka: jedno wielkie... wkurzenie. Taki jest futbol. Trzeba po prostu strzelać gole. Trener Szulczek przyznał mi po meczu, że mieli ogromne szczęście z tą wygraną. Jesteśmy bardzo rozgoryczeni wynikiem - podkreślił w wywiadzie dla Canal+ Sport obrońca Widzewa, Mateusz Żyro.

Przez szóstą porażkę w sezonie Widzew spadł na czternaste miejsce. Warta awansowała na dziewiąte. Ma od niego dwa punkty więcej. To jej czwarte zwycięstwo.

W następnej kolejce Widzew uda się na Zagłębie Lubin, natomiast Warta zagra w Grodzisku Wielkopolskim z będącą w kryzysie Puszczą Niepołomice (nie wygrała od sierpnia, dziś przegrała z Pogonią Szczecin 0:2 mimo przewagi liczebnej).

• Andrejs Ciganiks - 3
  • Ernest Terpiłowski - 3, (Fabio Nunes - 4)
  • Dominik Kun - 3, (Ignacy Dawid - bez oceny)