Widzew zwyciężył pierwszy raz od lutego. Solowy popis Kuna
Widzew zwyciężył pierwszy raz od lutego. Solowy popis Kuna PAP/Sebastian Borowski
PKO Ekstraklasa. Widzew Łódź wygrał pierwszy raz od 17 lutego i tym samym zapewnił sobie utrzymanie. Na zakończenie 31. kolejki pokonał na wyjeździe Miedź Legnica 1:0. Jedyną bramkę po solowej akcji zdobył Dominik Kun, którego brat Patryk wczoraj świętował zdobycie mistrzostwa z Rakowem Częstochowa.

PKO Ekstraklasa. Miedź Legnica - Widzew Łódź 0:1

- Jak spadać to z hukiem - orzekli na transparencie ultrasi Miedzi Legnica, po czym odpalili mnóstwo środków pirotechnicznych. Widowisko śledziło niespełna 4,5 tys. kibiców w tym kilkuset z Łodzi, którzy później też zadymili kameralny stadion.

Widzew grał odrobinę lepiej. W pierwszej połowie poprzeczkę obił Bartłomiej Pawłowski, który wykazał ochotę na bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego. Po przerwie ten sam napastnik był bliski gola w same okienko. Piłka jednak o centymetry minęła cel.

Przyjezdni do momentu decydującej akcji stworzyli sobie co najmniej cztery dogodne sytuacje. Po żadnej piłka nie zatrzepotała w siatce. Zabrało przede wszystkim odrobiny szczęścia. Dobrze interweniował też Mateusz Abramowicz.

Widzew zawdzięcza przełamanie Kunowi

Miedź była raczej wycofana, ale też mogła przechylić szalę na swoją korzyść. W pierwszej połowie po dobitce Angelo Henriqueza futbolówka obiła słupek. Potem po strzale tego zawodnika (z rzutu wolnego) na słupek klatą piersiową odbił stojący na linii bramkowej Patryk Stępiński.

Gdy mecz miał się ku końcowi, Widzew uszczęśliwił Dominik Kun. Środkowy pomocnik poszedł na przebój i po chwili uniósł ręce w geście triumfu.

Tym zwycięstwem Widzew przerwał serię dziewięciu meczów bez wygranej (trzy remisy, sześć porażek). Dzięki przełamaniu awansował na dziewiąte miejsce. Ma tyle samo punktów co ósmy Górnik Zabrze i oczko mniej od siódmej Cracovii.

W następnej kolejce Widzew podejmie Górnika Zabrze, Miedź jedzie na Pogoń Szczecin.

Oceny piłkarzy po meczu Miedź Legnica - Widzew Łódź (w skali 1-6):