Dariusz Kuczmera
W przerwie reprezentacyjnej Widzew dokonał zmiany trenera - Janusza Niedźwiedzia zastąpił Daniel Myśliwiec i Widzew wygrał już drugi mecz z rzędu na własnym boisku. Pnie się w górę tabeli. Tym samym wskazuje drogę ŁKS, co trzeba zrobić, gdy drużyna znudzi się swoim trenerem.

Bramkę sezonu strzelił Łotysz Andrejs Ciganiks. Zobaczcie ten przepiękny strzał w 73 minucie

Przypadek zdecydował, że Andrejs Ciganiks znalazł się w składzie i został bohaterem meczu Widzewa. Łotysz zastąpił Portugalczyka Fabio Nunesa, który musiał pauzować za żółte kartki i wykorzystał swoją szansę. Szkoleniowiec łodzian dokonał w wyjściowej jedenastce trzech zmian w porównaniu do poprzedniego starcia z Piastem Gliwice. Dwie z nich były wymuszone, bo z powodu obejrzenia czwartych żółtych kartek zagrać nie mogli dziś Fabio Nunes i Jordi Sanchez. W wyjściowym składzie zastąpili ich odpowiednio Andrejs Ciganiks oraz Imad Rondić. Trzecia roszada wynikała już wyłącznie z decyzji sztabu - w środku pola zamiast Juljana Shehu zagrał Sebastian Kerk. Dla Niemca był to pierwszy ligowy występ w podstawowym składzie.
Widzew wygrał zasłużenie. Mogło być więcej goli. W 34. minucie dobrze dośrodkował Andrejs Ciganiks, a do strzału pięknie złożył się Imad Rondić, ale trafił tylko w słupek.

W przyszły weekend podopiecznych trenera Daniela Myśliwca czeka przerwa reprezentacyjna, a za dwa tygodnie zmierzą się na własnym stadionie z Ruchem Chorzów.
Widzew Łódź - Stal Mielec 1:0(0:0)
1:0 Andrejs Cigaņiks (73)
Widzew: Henrich Ravas - Mato Miloš, Mateusz Żyro, Juan Ibiza, Andrejs Cigaņiks - Dominik Kun, Marek Hanousek, Sebastian Kerk (46, Juljan Shehu) - Bartłomiej Pawłowski (88, Luís Silva), Imad Rondić, Dawid Tkacz (78, Antoni Klimek). Trener: Daniel Myśliwiec.
Stal: Mateusz Kochalski - Mateusz Stępień (72, Łukasz Gerstenstein), Marco Ehmann, Mateusz Matras, Bert Esselink, Krystian Getinger (80, Krzysztof Wołkowicz) - Maciej Domański, Michał Trąbka, Matthew Guillaumier (84, Rafa Santos), Kōki Hinokio (83, Łukasz Wolsztyński) - Ilja Szkurin (72, Kai Meriluoto). Trener: Kamil Kiereś.
żółte kartki: Shehu - Trąbka.
sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).
widzów: 16 834.