Tomasz Bochenek
Najpoważniejszym rywalem Wieczystej Kraków w walce o awans do II ligi jest Avia Świdnik Joanna Urbaniec / Polska Press
Wieczysta Kraków po 18 kolejkach, czyli całej tegorocznej części sezonu 2023/2024, jest liderem III ligi (gr. IV). Z jaką przewagą punktową? Odpowiedź na to pytanie poznaliśmy we wtorek 28 listopada, kiedy to został dokończony (tak, to nie pomyłka) mecz Orlęta Radzyń Podlaski - Avia Świdnik. Bo Avia to wicelider, zespół będący w tabeli najbliżej Wieczystej.

Krakowski zespół ostatni raz w tym roku grał w sobotę 25 listopada. Ekipa trenera Sławomira Peszki pokonała Karpaty Krosno 5:0, było to jej szóste zwycięstwo z rzędu, na zimową przerwę udała się z dorobkiem 41 punktów.

Avia tamtego dnia też grała, na wyjeździe z Orlętami. Do meczu przystąpiła mając 35 pkt. W Radzyniu Podlaskim świdniczanie dość szybko strzelili dwa gole i po I połowie prowadzili 2:0. Tyle że z powodu śniegu, z powodu złego stanu boiska, w sobotę gra po I połowie została przerwana.

Mecz dokończono we wtorek 28 listopada, na sztucznym boisko w Lubartowie, rozegrano II połowę. Avia przewagi zdobytej trzy dni wcześniej nie roztrwoniła. Wynik końcowy Orlęta - Avia: 1:3.

Tym samym ekipa ze Świdnika, prowadzona przez trenera Łukasza Mierzejewskiego, zbliżyła się do Wieczystej. Ma teraz 38 punktów, traci do lidera 3 pkt. Warto przypomnieć, że w tym momencie Avia ma lepszy bilans bezośrednich gier z Wieczystą, bo w sierpniu pokonała ją w Świdniku 3:1.

Trzecia w tabeli Siarka Tarnobrzeg 2 grudnia ma rozegrać zaległe, wyjazdowe spotkanie ze Świdniczanką. Po zimowej przerwie rozgrywki w III lidze (gr. IV) zostaną wznowione 2 marca, wiosną odbędzie się 16 kolejek. Awans do II ligi wywalczy jeden zespół.