Wielki mecz w Puławach. Azoty powalczą z Orlen Wisłą Płock

Krzysztof Nowacki
Dzisiaj w Puławach mecz na szczycie PGNiG Superligi. Azoty podejmą Orlen Wisłę Płock. Stawką środowej potyczki jest pierwsze miejsce w grupie pomarańczowej, ponieważ zwycięzca meczu otrzyma trzy punkty (tyle właśnie Azoty tracą do Orlen Wisły). Początek spotkania o godz. 18.30.

W tym sezonie superligi niewiele jest meczów, które wzbudzają naprawdę duże emocje. Potyczka Azotów z Orlen Wisłą bez wątpienia jest jednym z hitów rozgrywek. W Puławach głośno bowiem mówią, że po dwóch brązowych medalach, w tym sezonie chcą powalczyć z Płockiem o drugie miejsce. Zapowiada się więc prawdziwa uczta dla kibiców szczypiorniaka, a osoby, które nie dostaną się do hali MOSiR będą mogły obejrzeć relację w Canal+ Sport.

- Historia meczów z Płockiem pokazuje, że do około 50. minuty wynik najczęściej oscyluje wokół remisu, a potem przegrywamy dwiema, trzema bramkami. Kilka razy już tak się zdarzyło i tym razem chcielibyśmy zagrać równo od początku do końca. A początki też różnie wyglądały, bo i potrafiliśmy prowadzić, ale i przegrywać od razu sześcioma bramkami. Tego musimy się wystrzegać – twierdzi skrzydłowy Adam Skrabania.

Październikowy mecz w Płocku miał dla Azotów taki właśnie niekorzystny przebieg. Puławianie już po kilku minutach przegrywali 2:9, ale na kwadrans przed końcem byli gorsi tylko o jedno trafienie. Końcówka znów jednak należała do gospodarzy.
Kilka tygodni później podopieczni trenera Marcina Kurowskiego udowodnili, że potrafią z silnym rywalem grać o zwycięstwo. W Kielcach przegrali z Vive Tauronem dopiero po dogrywce, dzięki czemu zdobyli historyczny punkt.

- Ten punkt dał nam przede wszystkim szansę walki teraz o pierwsze miejsce. Psychologicznie też zyskaliśmy, bo wiemy, że potrafiliśmy po 60 minutach remisować z najlepszym zespołem w Europie. To buduje i dodaje pewności siebie – uważa Skrabania.

Dla Azotów będzie to drugi ważny mecz w ciągu czterech dni. W niedzielę puławianie wygrali w Kwidzynie, ale cieniem na ten występ kładzie się zbyt duża liczba błędów technicznych. Orlen Wisła również ma za sobą ciężkie spotkanie. W sobotę płocczanie pokonali w Lidze Mistrzów duński zespół Bjerringbro Silkeborg.

Przed dzisiejszym meczem cieszy postawa Przemysława Krajewskiego, który w Kwidzynie rzucił dziewięć bramek i był najlepszym graczem spotkania. - Płock gra bardzo zespołowo, zawodnicy szukają lepiej ustawionych kolegów. Mają też duże wsparcie w bramce - mówi Krajewski, który od następnego sezonu będzie już zawodnikiem... Orlen Wisły.

Materiał oryginalny: Wielki mecz w Puławach. Azoty powalczą z Orlen Wisłą Płock - Kurier Lubelski