Wielkie emocje na Mistrzostwach Polski w kolarstwie w Kazimierzy Wielkiej. Wyścig elity wygrał Stanisław Aniołkowski [DUŻO ZDJĘĆ]

dor
W niedzielę w Kazimierzy Wielkiej odbyły się Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym - wyścig ze startu wspólnego elity. Zwyciężył Stanisław Aniołkowski z CCC Development Team - wygrał po finiszu z grupy. Szymon Krawczyk z CCC Development Team został mistrzem Polski młodzieżowców.Zawodnicy elity mieli dziś do przejechania 196 kilometrów. Jak informuje portal naszosie.pl trasa była trudna - znajdowało się na niej wiele zakrętów i pagórków. Prowadziła między innymi przez Gorzków. Wszystko kończyło się 500 metrowym podjazdem o średnim nachyleniu 4%. Ostatecznie po finiszu triumfował Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team), drugi był Szymon Sajnok (CCC Team), trzeci Paweł Franczak (Voster ATS Team). W sumie w mistrzostwach Polski wystartowało około 700 kolarzy, w tym 500 zawodowców i 200 amatorów.Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z mistrzostw. jej autorem jest Mateusz Dudek. (dor) Zdjęcia Mateusz Dudek

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani