Wielkie emocje w derbach. Pogoń lepsza od AZS

Jakub Lisowski
Valentina Blazević była bezbłędna w serii rzutów karnych.
Valentina Blazević była bezbłędna w serii rzutów karnych. Wolosz Sebastian
Rzuty karne były potrzebne do wyłonienia zwycięzcy derbowego spotkania w Koszalinie.

Pogoń z debiutującą na stanowisku trenera Ljiljaną Marković dobrze rozpoczęła spotkanie, ale dała się wybić z rytmu. Od 10. minuty inicjatywę przejęły akademiczki. I tak było do 50. minuty. Wtedy AZS prowadził 21:17 i było źle z Pogonią. Ale szczecinianki walczyły do końca, co pokazywały niedawno w meczach towarzyskich w Sławnie. Błyskawicznie odrobiły straty. Niemoc zespołu przełamała Karolina Kochaniak, a nie do zatrzymania były Natalia Nosek i Patrycja Noga.

W nerwowej końcówce miejscowe powinny wygrać. Tuż przed końcem miały rzut karny, ale Natalia Krupa wyczuła Romanę Roszak. Doszło do serii karnych. Akademiczki pomyliły się jako pierwsze, ale Pogoń nie skorzystała. Za drugą szansą już nie były tak wyrozumiałe.

Energa AZS Koszalin – Pogoń Szczecin 27:27 (13:12). Karne 4:5
Pogoń: Wawrzynkowska, Krupa – Noga 5, Nosek 5, Zawistowska 3, Królikowska 2, Kochaniak 2, Gadzina 2, Blazević 2, Cebula 1, Koprowska 1, Płomińska.

Wyniki 12. kolejki: UKS – Zagłębie 24:39, Perła – Korona 41:22, KPR JG – KPR Kobierzyce 20:28, Ruch – Piotrcovia 33:25 .