Wizards wciąż w formie, 12 punktów Gortata

TD
Gortat zdobył 12 punktów
Gortat zdobył 12 punktów USA TODAY/NetworkSipaUSA/East News
Koszykarze Washington Wizards przerwę na mecz All-Stars spędzą w doskonałych humorach. W nocy z czwartku na piątek czasu polskiego pokonali na wyjeździe Indianę Pacers 111:98. To dla nich czwarte zwycięstwo z rzędu, a od początku roku wygrali 18 spotkań, przegrywając pięć.

Przewaga zespołu ze stolicy USA nie podlegała wątpliwości przez całe spotkanie. Kiedy Pacers zbliżali się do gości na kilka punktów, Czarodzieje błyskawicznie włączali wyższy bieg i odskakiwali im na kolejne. Duża w tym zasługa najlepszego strzelca Wizards Otto Portera Jra (25 punktów). Double-double zaliczył z kolei John Wall (20 pkt i 12 asyst). Marcin Gortat grał przez 34 minuty, zdobył w tym czasie 12 pkt, dołożył do tego siedem zbiórek i przechwyt. Mniej chlubne statystyki to strata i trzy faule.

Dla Wizards to 34 zwycięstwo w sezonie (przy 21 porażkach). Daje to Czarodziejom trzecie miejsce w tabeli Konferencjo Wschodniej. W drugim z czwartkowych meczów Chicago Bulls pokonali Boston Celtics 104:103.

Po przerwie na weekend Meczu Gwiazd (All-Stars Game 19 lutego w Nowym Orleanie) Gortat i spółka wrócą na parkiet w nocy z piątku na sobotę czasu polskiego. Ich rywalem będzie Philadelphia 76ers.