WTA 1000 Cincinnati. Linette przegrała z Li w pierwszej rundzie

OPRAC.:
Andrzej Grochal
Magda Linette przegrała z Ann Li w pierwszej rundzie. Zdjęcie ilustracyjne
Magda Linette przegrała z Ann Li w pierwszej rundzie. Zdjęcie ilustracyjne Fot. IMAGO/Chryslene Caillaud / Panoramic/Imago Sport and News/East N
Magda Linette przegrała z amerykańską kwalifikantką Ann Li 6:0, 6:7 (5-7), 2:6 w pierwszej rundzie tenisowego turnieju WTA 1000 na twardych kortach w Cincinnati (pula nagród 2,8 mln dolarów).

Linette przegrała z Li w pierwszej rundzie

Polka, 23. w rankingu WTA, w pierwszym secie całkowicie zdominowała 192. w tym zestawieniu osiem lat młodszą Amerykankę, zwyciężając 6:0, chociaż każdy gem grany był na przewagi.

W drugiej partii sytuacja się zmieniła. Li rozpoczęła od szybkiego przełamania i prowadzenia 2:0. Poznanianka chwilę później wyrównała na 3:3 i między tenisistkami wywiązała się walka gem za gem. W tie-breaku minimalnie lepsza okazała się jednak niżej notowana Amerykanka.

Ann Li zagra z Aryną Sabalenką

Początek decydującej partii to seria prostych błędów Polki, która przegrywała już 0:5. Wtedy zdołała wygrać dwa gemy, ale mająca chińskie korzenie Li nie zaprzepaściła szansy i przypieczętowała sukces. W drugiej rundzie zagra z wiceliderką światowego rankingu Aryną Sabalenką z Białorusi.

To było drugie spotkanie tych zawodniczek. W 2019 roku w imprezie ITF w Manchesterze górą w dwóch setach była Linette.