jac
Manchester City pewnie wygrał pierwszy mecz z Rumunami
Manchester City pewnie wygrał pierwszy mecz z Rumunami Andreea Alexandru
We wtorek rozegrano pięć pierwszych meczów IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W najciekawszym z nich Steaua Bukareszt uległa Manchesterowi City, przegrywając 0:5. Goli mogło być jeszcze więcej, lecz dwóch jedenastek nie wykorzystał Sergio Aguero.

Aguero podszedł do karnego zarówno w 8 minucie, jaki i 21. Obu nie wykorzystał. Najpierw trafił w bramkarza (dobitka Nolito w poprzeczkę), potem zaś kopnął obok bramki. Zrehabilitował się nieco przed przerwą, gdy podwyższył prowadzenie na 2:0 (przed nim strzelił jeszcze David Silva).

Krótko po zmianie stron na 3:0 trafił Nolito. A dzieła zniszczenia przed końcem dopełnił Aguero - i to dwukrotnie. Argentyńczyk z nawiązką "przeprosił" więc za swoje pierwsze próby. Manchester City jest już właściwie pewny gry w fazie grupowej.

Krok do awansu zrobiły również drużyny z Danii oraz Niemiec. FC Kopenhaga na własnym boisku pokonała cypryjski APOEL Nikozja. Niemiecka Borussia Moenchengladbach, wsparta dopingiem 6. tys. swoich fanów, na wyjeździe uporała się natomiast ze szwajcarskim Young Boys Berno.

Zupełnie otwarta jest sytuacja w rywalizacji holendersko-rosyjskiej. Ajax Amsterdam zremisował bowiem z FK Rostów. Rozstrzygnięcia nie przyniosło również spotkanie chorwacko-austriackie. Dinamo Zagrzeb podzieliło się punktami z Red Bullem Salzburg.

Tak na „popisy” Sergio Aguero z jedenastego metra zareagował Pep Guardiola:

Komplet wtorkowych wyników IV rundy eliminacji Ligi Mistrzów:

Ajax Amsterdam – FK Rostów 1:1 (1:1)
Bramki: Klaassen 38’ (k.) – Noboa 13’

Dinamo Zagrzeb – Red Bull Salzburg 1:1 (0:0)
Bramki: Rog 76’ - Lazaro 59’

FC Kopenhaga – APOEL Nikozja 1:0 (1:0)
Bramka: Pavlović 43’

Steaua Bukareszt – Manchester City 0:5 (0:2)
Bramki: Silva 13’, Aguero 41’, 79’, 89', Nolito 49’

Young Boys Berno – Borussia Moenchengladbach 1:3 (0:1)
Bramki: Sulejmani 56’ - Raffael 11’, 70’, Hahn 68’

Wszystkie podejścia polskich drużyn do Ligi Mistrzów

Najlepsze piłkarskie newsy - polub nas!

Materiał oryginalny: Wtorek z 4. rundą Ligi Mistrzów: Aguero trzy gole i dwa zmarnowane karne, City demoluje - Gol24