Radosław Olchowski
Dzień po meczu ligowym w Zabrzu Radomiak rozegrał sparing. Wygrał z Orlętami Radzyń Podlaski 4:0. Tadeusz Klocek
Zamiast klasycznego treningu, dzień po wygranej na inaugurację z Górnikiem w Zabrzu (2:0), piłkarze Radomiaka Radom rozegrali sparing z Orlętami Radzyń Podlaski. W zespole trenera Constantina Galcy wystąpił ponownie Thabo Cele, a Zieloni wygrali 4:0.

Sparing. Radomiak Radom – Orlęta Radzyń Podlaski 4:0 (0:0).
Bramki: Castaneda 65 (z rzutu karnego), Cele 72, Okoniewski 88, Semedo 90.
Radomiak: Posiadała – Grzesik, Gajgier, Cestor, Pik, Edi Semedo, Kaput, Luizao, Castaneda, Cayarga, L. Rocha oraz Bąkowski, Snopczyński, Molendowski, Okoniewski, Cele, Sarmiento.

Sparing z trzecioligowcem przeznaczony był głównie dla piłkarzy Radomiaka, którzy w meczu ligowym z Górnikiem dostali mniej minut na boisku, albo w ogóle się na nim nie pojawili. Stąd też skład Zielonych był mocno eksperymentalny.

Zobacz więcej:

Do przerwy ani Radomiak, ani Orlęta nie zdobyli się na trafienia. Choć trzeba przyznać, że sam Leonardo Rocha miał co najmniej trzy dogodne okazje.
Worek z bramkami rozwiązał się po zmianie stron. Gole dla radomian zdobyli Frank Castaneda z rzutu karnego oraz po składnych akcjach Thabo Cele, Krystian Okoniewski oraz Edi Semedo.

Warte podkreślenia jest zwłaszcza trafienie Thabo Cele. Reprezentant RPA dopiero dołączył do Radomiaka po obowiązkach w reprezentacji swojego kraju. Przeciwko Orlętom wszedł na plac gry w drugiej połowie. Po rozegraniu piłki z Sarmiento, Cele przyłożył z dystansu na tyle silnie i celnie, że bramkarz rywali nie miał szans na skuteczną obronę.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?