Wyścig Dookoła Bretanii: Marta Lach znów na podium. Kolejny udany dzień Polki

OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Marta Lach, liderka klasyfikacji generalnej wyścigu Dookoła Bretanii
Marta Lach, liderka klasyfikacji generalnej wyścigu Dookoła Bretanii Fot. IMAGO/Arne Mill/Imago Sport and News/East News
Marta Lach (Ceratizit-WNT) zajęła drugie miejsce w drugim etapie kolarskiego wyścigu Dookoła Bretanii i umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. W środę w Saint-Meen-le-Grand najszybciej finiszowała Francuzka Valentine Fortin (Cofidis).

Na mecie blisko 125-kilometrowego etapu, ze startem w miejscowości Plemet, trzecia była koleżanka klubowa zwyciężczyni Włoszka Martina Alzini. Wszystkie uzyskały czas 3:03.54, podobnie jak dwie kolejne zawodniczki tworzące grupę czołową.

Marta Lach liderką klasyfikacji generalnej

Dziesiątą lokatę wywalczyła Katarzyna Wilkos, a 12. Dominika Włodarczyk (obie MAT Atom Developer) - po 13 sekund straty. Kolejna zawodniczka teamu z Wrocławia, Olga Wankiewicz była 20. - 22 s.

W klasyfikacji generalnej 25-letnia Lach, która wygrała pierwszy etap, a w ubiegłym roku zajęła dziesiątą lokatę w tej imprezie, wyprzedza Włoszkę Alessię Vigilio (Top Girls Fassa Bortolo) o 37 sekund i Włodarczyk o 41.

Pięcioetapowy wyścig po Bretanii zakończy się w sobotę w Saint-Jean-Brevelay.