od 16 lat
PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin odniosło pierwsze zwycięstwo w lidze od 2 października. Serię pięciu meczów bez wygranej przerwało na ŁKS Łódź. Beniaminka udało się pokonać 2:0 dzięki rozegraniu rzutów wolnych. Wynik po przerwie ustalił kandydat do gry reprezentacji Polski.

PKO Ekstraklasa. ŁKS Łódź - Zagłębie Lubin 0:2

Gwizdy pożegnały zawodników ŁKS schodzących na przerwę. Beniaminek w pierwszej połowie prędko stracił bramkę i nie umiał w żaden sposób na nią odpowiedź - poza sygnalizowanym strzałem Piotra Janczukowicza.

Dobrze i konsekwentnie grało za to Zagłębie. Goście objęli prowadzenie w 9 minucie - po rzucie wolnym. Zbyt krótkie wybicie Adama Marciniaka sprawiło, że po uderzeniu Tomasza Pieńki tor lotu piłki zmienił Bartosz Kopacz i w ten sposób kompletnie zmylił zaskoczonego bramkarza. Potem słupek obił jeszcze asystent przy golu.

Zagłębie trafiło także na początku drugiej odsłony i znów dzięki rozegraniu wolnego. Po dośrodkowaniu Serhija Bułecy najlepiej w szesnastce odnalazł się stoper Aleks Ławniczak. To o nim w kontekście powołania do reprezentacji Polski mówił niedawno selekcjoner Michał Probierz.

ŁKS Łódź. Prześmiewcze "ole!" po podaniach

Bramek dla Zagłębia byłoby dwa razy więcej, gdyby po przerwie nie szwankowała skuteczność. Słupek uratował ŁKS po próbie Dawida Kurminowskiego, z kolei piłkę z linii bramkowej zdołał wybić Bartosz Szeliga. W sumie Miedziowi oddali 25 strzałów z czego aż 12 było celnych. Z trybun spotkanie obejrzało 6 473 kibiców.

To siódme zwycięstwo Zagłębia. Zespół prowadzony przez Waldemara Fornalika przynajmniej na chwilę awansował na siódme miejsce. ŁKS przegrał po raz dwunasty (!) i z powodu niemocy dalej zamyka tabelę. Na przełamanie czeka od... 20 sierpnia. Czarna seria to dziewięć porażek i dwa remisy.

Kibice ŁKS w ostatnich minutach meczu postanowili wykpić swoich piłkarzy, skandując "ole" po celnych podaniach. Tymczasem w Hiszpanii to prawdziwy komplement, ale używany wtedy, kiedy drużynie rzeczywiście idzie w meczu.

Oceny piłkarzy po meczu ŁKS Łódź - Zagłębie Lubin (w skali 1-6):