ZAKSA - Cuprum Lubin 3:0

JG
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne fot. sylwia dąbrowa
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cuprum Lubin 3:0. Nie było niespodzianki w pojedynku mistrza Polski z piątą ekipą poprzedniego sezonu PlusLigi. ZAKSA wygrała pewnie 3:0. Kibice Cuprum mogą być nieco rozczarowani, bo chociaż ich drużyna nie była faworytem, to jednak można było oczekiwać bardziej wyrównanej walki.

Cuprum dobrze weszło zarówno w pierwszego, jak i w drugiego seta. W obu prowadziło 2:0. W pierwszej partii tę przewagę utrzymywało dość długo. Miejscowi odskoczyli dopiero od stanu 13:11.

Niestety - obie odsłony lubinianie przegrali. Brakowało im zwyczajnie atutów w ofensywie. Ich planem były zagrywki na Belga Sama Deroo, który musiał przyjmować piłkę aż 24 razy. Mimo tego był wciąż bardzo skuteczny w ataku - zdobył 14 oczek przy 51-procentowej skuteczności.

Za MVP meczu uznano Mateusza Bieńka. Młody środkowy reprezentacji Polski udowodnił, że w ostatnim roku poczynił ogromny postęp. 13 punktów dla ZAKSY wywalczył Dawid Konarski. Pokazał, że na początku ligowego sezonu jest w dobrej formie.

Trzeci set gościom nie wyszedł już zupełnie - na starcie przegrywali 0:4, a potem było już tylko gorzej. Ostatecznie ulegli do 16, a cały mecz 0:3. Jeśli mielibyśmy kogoś wyróżnić, to Łukasza Kaczmarka, którego Grzegorz Łomacz najczęściej wykorzystywał do ataków.

Kolejny mecz Cuprum Lubin rozegra już w środę, gdy na własnym parkiecie podejmie Resovię Rzerzów (godz. 18, Polsat Sport).

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Cuprum Lubin 3:0 (25:21, 25:19, 25:16)