Zawodnik, który trafi do Łomża Vive Kielce, najlepszym lewoskrzydłowym Final Four

Z piłką Dylan Nahi podczas turnieju Final Four.
Z piłką Dylan Nahi podczas turnieju Final Four. East News/Polska Press
Dylan Nahi z Paris Saint Germain Handball, który od nowego sezonu będzie piłkarzem ręcznym Łomża Vive Kielce, został uznany za najlepszego lewoskrzydłowego zakończonego we wtorek turnieju Final Four Ligi Mistrzów. Jedna z bramek zdobytych przez 21-latka bramek została uznana za najładniejszą w turnieju.

ZOBACZ>>> Igor Karacić z Łomża Vive Kielce kontuzjowany. Może się nie wyleczyć do mistrzostw świata

Finałowy turniej, będący zaległością z sezonu 2019/20, nierozegraną w terminie z powodu pandemii koronawirusa, zakończył się zwycięstwem niemieckiego THW Kiel, które w finale pokonało hiszpańską Barcę 33:28. W spotkaniu o trzecie miejsce, francuski Paris Saint Germain Handball wygrał 31:26 z węgierskim Telekomem Veszprem.

ZOBACZ>>> Łomża Vive Kielce jedyną ekipą, której nie pokonał zwycięzca Ligi Mistrzów, THW Kiel

O ile turniej nie był zbyt udany dla drużyny z Paryża, to może być po nim zadowolony zawodnik PSG, 21-letni Dylan Nahi. W półfinałowym spotkaniu z Barcą był on z dziewięcioma zdobytymi bramkami najlepszym strzelcem swojego zespołu, dwa trafienia dołożył w spotkaniu o trzecie miejsce z Telekomem. Nahi został uznany za najlepszego lewoskrzydłowego turnieju, a w Drużynie Gwiazd znalazł się obok samych wielkich nazwisk. Dodatkowo jedna z jego bramek z pojedynku z drużyna z Katalonii została uznana za najładniejszą w finałowym turnieju.

ZOBACZ>>> Polscy piłkarze ręczni pokonali Rosję i wygrali turniej w Jastrzębiu-Zdroju

W kwietniu 2019 roku Łomża Vive Kielce (wówczas PGE VIVE Kielce) ogłosiło, że podpisało czteroletni kontrakt z Dylanem Nahi, obowiązujący od lipca 2021 roku. Utalentowanego, mierzącego 192 centrymetry wzrostu skrzydłowego będziemy oglądać w kieleckiej ekipie już za kilka miesięcy.

W najlepszej siódemce turnieju Final 4 znaleźli się:

• Bramkarz - Niklas Landin (THW Kiel)
  • Lewoskrzydłowy - Dylan Nahi (PSG)
  • Lewy rozgrywający - Sander Sagosen (THW Kiel)
  • Środkowy rozgrywający - Aron Palmarsson (Barca)
  • Prawy rozgrywający - Dika Mem (Barca)
  • Prawoskrzydłowy - Niclas Ekberg (THW Kiel)
  • Obrotowy - Hendrik Pekeler (THW Kiel)

ZOBACZ>>> Reprezentant Polski z brązowym medalem Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych