Zdolna młodzież Juvenii Wrocław z workiem medali mistrzostw Polski

jg
Pływacy MKS Juvenii Wrocław świetnie spisywali się podczas mistrzostw Polski do lat 14 i 15. Przywieźli kilka medali w tym złoto.

Zawodnicy wrocławskiej Juvenii udowodnili w Ostrowcu Świętokrzyskim i Lublinie, gdzie rozgrywano zawody, że należą do ścisłej krajowej czołówki. W mistrzostwach Polski do lat 14 aż trzy srebrne medale wywalczyła Ewa Sujka, która kończyła na podium rywalizację na dostanie 50 oraz 100 metrów stylem dowolnym, a także na 200 metrów stylem zmiennym.

W tym samym czasie sukcesy święcili też nieco starsi zawodnicy Juvenii startujący w mistrzostwach do lat 15. Trzy medale, w tym złoto na 100 metrów stylem klasycznym, wywalczyła Aleksandra Pastuszka. Nicola Piebiak dołożyła brąz na 200 metrów stylem dowolnym, a sztafety dziewcząt na 4x100 oraz 4x200 metrów stylem dowolnym zdobyły srebrne medale. Na podium finiszowała też sztafeta chłopców, która sięgnęła po brąz na 4x100 metrów stylem dowolnym.

– Nasi zawodnicy pokazali, że liczą się w Polsce i są w stanie przywozić medale z najważniejszych imprez. To jednak tylko część sukcesów naszych pływaków. Wielu z nich pobiło rekordy życiowe. Uzyskali najlepsze wyniki w karierze, kiedy stawka była wysoka. Bardzo nas to cieszy. Ciężko pracują, a my widzimy tego wspaniałe efekty – przyznała trenerka MKS Juvenii Wrocław Martyna Domagalska–Frąszczak.

Nie tak dawno worek medali, w dużej mierze złotych, z mistrzostw Polski w ratownictwie wodnym przywiozła olimpijka Alicja Tchórz.

Marcin Janiszewski, rzecznik prasowy stadionu Tarczyński Arena (lipiec 2023)