Zima w środku lata,10 bramek Wandzi, Polska pokonuje Słowację! [ZDJĘCIA]

Anna Benicewicz-Miazga
W swoim drugim meczu na mistrzostwach świata piłkarek ręcznych do 18 lat w Kielcach , Polska wygrała ze Słowacją. Świetny mecz rozegrały bramkarka, Barbara Zima i najskuteczniejsza w naszym zespole była kielczanka, Magda Więckowska, zdobywczyni 10 bramek. "Wandzia" została uznana za najlepszą zawodniczkę meczu w ekipie Biało-Czerwonych. Wygrana bardzo przybliża Polki do awansu do 1/8.

Polska - Słowacja 29:26 (13:13)

Polska: Zima 1, Chodakowska - Olek 3, Cygan 3 (3), Stanisławczyk, Sobecka 3, Więckowska 10, Zagrajek, Haric, Chodakowska, Szczepanik 3, Dworniczuk, Bury, Borowska, Pietras 4, Kowalik 2.

Słowacja: Opatova, Olahova - Trepacova 8 (3), Marcincakova, Beluskova 1, Pastorekova 6 (1), Meszaros 4, Ratvajska, Chovanova, Holincova, Kakascikova 3, Kosova 2, Michalkova 2, Chudovska, Galkova 1, Manczal.

W pierwszej kolejce Słowacja przegrała z Rumunią 21:22, a Polska pokonała Angolę 26:19.

W pierwszej połowie meczu Biało-Czerwone popełniły mniej prostych błędów, niż w inauguracyjnym pojedynku, ale i tak było ich troszkę za dużo, co wykorzystały mocniejsze, niż zespół z Afryki Słowaczki, kilka razy wychodząc na dwubramkowe prowadzenie.

Od większych strat uchroniła nasz zespół bramkarka Barbara Zima, która w tej części gry broniła z aż 48-procentową skutecznością (w całym meczu miała 40 procent udanych interwencji) i, podobnie jak w meczu z Angolą, sama zdobyła gola. Skuteczna była także zawodniczka Korony Handball, Magda Więckowska.

W drugiej połowie nasza bramkarka też broniła dobrze, ale znacznie lepiej, twardziej i aktywniej grała nasza defensywa, która zaczęła zmuszać Słowaczki do błędów. Jeszcze więcej bramek zdobywała Więckowska. W sumie "Wandzia" trafiła aż 10 razy. W 45 minucie Polki wygrywały 22:17 i już nie oddały prowadzenia. Wygrana bardzo przybliża nasz zespół do 1/8.

W piątek o godzinie 18 Polska zagra kolejny mecz. W Hali Legionów zmierzą się z Rumunią.