Słowacja - Polska: Wysoka porażka Biało-Czerwonych w przedostatnim sprawdzianie przed MŚ

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Polacy wysoko przegrali w Żylinie ze Słowacją
Polacy wysoko przegrali w Żylinie ze Słowacją fot. HockeySlovakia/PZHL - Portal X
W rozegranym 3 maja meczu towarzyskim Słowacja pokonała z Żylinie Polskę 6:1. Obie drużyny przygotowują się do rozpoczynających się 10 maja w Czechach hokejowych mistrzostw świata elity. Dla Biało-Czerwonych była to piąta z rzędu porażka w trakcie przygotowań do tej imprezy.

Słowacja - Polska: Porażka Biało-Czerwonych w przedostatnim sprawdzianie przed MŚ

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie przygotowuje się do mistrzostw świata elity, które 10 maja rozpoczną się w Czechach. Biało-Czerwoni zagrają w nich po 22 latach przerwy i chcąc dobrze wypaść w Ostrawie rozgrywa mecze kontrolne.

Podopieczni trenera Roberta Kalabera wygrali dwa pierwsze sprawdziany z Węgrami w Krynicy-Zdroju, a później dwukrotnie ulegli w Bytomiu Słowenii i na wyjeździe Wielkiej Brytanii. 3 maja Polacy zmierzyli się w Żylinie ze Słowacją i doznali piątej z rzędu porażki.

Słowacy zagrali z Polakami wzmocnieni zawodnikami z ligi NHL i właśnie Pavol Regenda z Anaheim Ducks już po 150 sekundach rywalizacji otworzył worek z bramkami. Brązowi medaliści ostatnich igrzysk olimpijskich w I tercji strzelili jeszcze trzy bramki m.in. bezlitośnie wykorzystując osłabienie naszej kadry po karze dla Pawła Zygmunta.

Polacy jeszcze nigdy w historii nie wygrali w hokeja ze Słowakami. W III tercji udało im się jednak strzelić honorową bramkę. Jej autorem był napastnik GKS Katowice Grzegorz Pasiut, który wykorzystał podanie swojego byłego klubowego kolegi Patryka Wronki. Zwycięstwo gospodarzy przypieczętowali w końcówce Marek Hrivik wykorzystując błąd Johna Murraya. Obie drużyny spotkają się także w MŚ elity rywalizując 15 maja w jednej grupie na lodowisku w Ostrawie.

Wcześniej 7 maja Biało-Czerwonych czeka ostatni sprawdzian formy przed wyjazdem na mistrzostwa świata. W Sosnowcu zmierzą się z również przygotowująca się do tego turnieju reprezentacją Danii. Po nim trener Kalaber ogłosi skład kadry na MŚ elity.

Słowacja - Polska 6:1 (4:0, 0:0, 2:1)

Bramki 1:0 Pavol Regenda - Matúš Sukeľ (3), 2:0 Samuel Takáč - Marek Hrivík, Peter Cehlárik (4), 3:0 Peter Cehlárik - Marek Hrivík, Šimon Nemec (5), 4:0 Lukas Cingel - Mario Grman (14), 4:1 Grzegorz Pasiut - Patryk Wronka, Bartosz Ciura (41), 5:1 Peter Cehlárik - Andrej Golian, Marek Hrivík (56), 6:1 Marek Hrivík (60)