Bartosz Głąb
Erling Haaland (Manchester City) celebruje zdobycie gola w meczu Premier League
Erling Haaland (Manchester City) celebruje zdobycie gola w meczu Premier League PAP/EPA
Manchester City rozbił w sobotni wieczór Wolverhampton Wolves 4:1 w meczu 35. kolejki Premier League. Cztery bramki dla The Citizens zdobył Erling Haaland, który ma już 25 goli w tym sezonie ligowym. Ostatnie trafienie dołożył Julian Alvarez, który pojawił się na boisku w miejsce Norwega. Ekipa z Manchesteru ponownie zbliżyła się na odległość punktu do liderującego w tabeli Arsenalu, ale ekipa Pepa Guardioli ma 1 spotkanie rozegrane mniej.

Erling Haaland strzelił 4 gole w meczu Premier League

Spotkanie na Etihad Stadium rozpoczęło się znakomicie dla gospodarzy. Już w 11. minucie Rayan Ait-Nouri sfaulował Josko Gvardiol i arbiter Craig Pawson podyktował rzut karny dla The Citizens. "Jedenastkę" pewnie na bramkę zamienił Erling Haaland. Norweski snajper ponownie do bramki przeciwników trafił w 35. minucie. Tym razem 23-latek wykorzystał dośrodkowanie Rodriego i strzałem głową podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

Tuż przed przerwą napastnik skompletował hat-tricka. Tym razem on sam został sfaulowany w "szesnastce" Wolverhampton i sędzia znowu wskazał na "wapno". Intencje Norwega wyczuł bramkarz, ale strzał był na tyle precyzyjny, że znalazł drogę do bramki.

Po przerwie Wilki postanowiły nawiązać rywalizację. W 53. minucie honorową bramkę zdobył Hee-Chan Hwang, ale już minutę później po raz czwarty na listę strzelców wpisał się Erling Haaland. To było także jego najładniejsze trafienie w całym meczu. W końcówce meczu Norwega zmienił Julian Alvarez i on również wpisał zdobył swoją bramkę. Mecz zakończył się wysoką wygraną gospodarzy 5:1.

Okazałe zwycięstwo Manchesteru City spowodowało, że znowu mają tylko punkt straty do liderującego Arsenalu i jedno spotkanie rozegrane mniej. Do końca sezonu Kanonierzy mają do rozegrania już tylko 2 spotkania. The Citizens nie może pozwolić sobie na stratę punktów, jeśli marzy o obronie mistrzowskiego tytułu.