1. liga piłkarzy ręcznych. Kolejny bardzo dobry mecz i wysoka wygrana AZS UJK Kielce

Patryk Ptak/AZS UJK Kielce
W meczu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, AZS UJK Kielce wygrał z Orlenem Wisłą II Płock.

ZOBACZ: PLEBISCYT SPORTOWY 2019 | Wybieramy sportowców, trenerów, drużyny i talenty - trwa głosowanie. Sprawdź liderów i zagłosuj

AZS UJK Kielce - Orlen Wisła II Płock 34:21 (15:10)

AZS UJK:Drozd 2, Jastrząb - Dobrowolski, Bernacki, Bulski 3, Curyło 1, Wacek 2, Szafarczyk 7, Siedlarz 6, Bysiak, Goliszewski 4, Hady 6 (3), Gasin 3.

Kolejny bardzo dobry mecz i wysoka wygrana AZS UJK Kielce. Tydzień temu kielczanie wyraźnie wygrali na terenie doświadczonej ekipy z Końskich, w piątek wysoko wygrali z rezerwami wicemistrzów Polski.

Przewaga beniaminka była bardzo wyraźna, głównie pod względem doświadczenia, bo drużyna świetnie znanego w Kielcach trenera Krzysztofa Kisiela składa się z juniorów. Kielczanie bardzo dobrze otworzyli mecz, ich obrona była szczelna, a atak pozycyjny poukładany. W 21 minucie było 10:3 i już wtedy było wiadomo, że jakakolwiek zdobycz punktowa gości w tym meczu będzie nierealna.

Płocczanie najlepiej zagrali na początku drugiej połowy, kiedy wykorzystali kilka błędów AZS UJK i w 33 minucie doprowadzili do wyniku 16:12. Odpowiedź drużyny trenera Tomasza Błaszkiewicza była jednak bardzo szybka - w 50 minucie, po sześciu golach z rzędu było 26:14, a w 56 minucie, po golu bramkarza gospodarzy Ignacego Drozda, 30:17.