1. liga piłkarzy ręcznych. SMS ZPRP II Kielce postawiła się liderowi

Archiwum
W meczu 1. ligi piłkarzy ręcznych, Olimpia Medex Piekary Śląskie wygrała z SMS ZPRP II Kielce.

Olimpia Piekary Śl. - SMS ZPRP II Kielce 36:31 (19:18)
SMS ZPRP II: Wysocki, Szczepanik - Wleklak, Rybarczyk 2, Siekierka 1, Wrona 6, Wasiak 13 (6), Welcz 4, Wierzbicki 2, Szczęsny 2, Sarnowski, J. Bojarczuk 1, Zając, T. Bojarczuk, Świt.

Młody kielecki zespół mimo porażki zostawił po sobie dobre wrażenie w hali lidera. Gra drużyny trenera Rafała Bernackiego mogła się szczególnie podobać w pierwszej połowie. Wprawdzie Olimpia szybko wyszła na prowadzenie, w 7 minucie było 6:3, a cztery minuty później 9:5, ale od tego momentu przewagę zaczął uzyskiwać zespół SMS. Od stanu 10:8 w 18 minucie goście zdobyli trzy bramki z rzędu i wyszli na prowadzenie, a do przerwy robili to jeszcze dwa razy.

Druga połowa to już wyraźniejsza przewaga Ślązaków, którzy od stanu 21:20 mieli serię trzech trafień i już do końca spotkania nie dali się rywalowi zbliżyć na mniej niż cztery gole różnicy. W 48 minucie Olimpia prowadziła 31:25. W końcówce zespół z Kielc jeszcze się poderwał, a 51 minucie przegrywał tylko 28:32, ale lider kontrolował sytuację.