2. liga. Ale mecz Miłosza Wałacha! Prawie 60 procent obron! Zrobił sobie prezent na urodziny

Dawid Łukasik
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, PGE VIVE II Kielce wygrało z SMS ZPRP II Kielce.

PGE VIVE II Kielce - SMS ZPRP II Kielce 26:19 (13:8)

PGE VIVE II: Wałach 1, Kuczkowski - Urbanowski, Szyc 3, Wójcik 7 (1), Fąfara, Murzec 5, Syska, Surgiel, Mazur 1, Cender 3 (3), Szaniawski 1, Włodarski 1, Cieszkowski, Balawejder, Zdziech 4.

SMS ZPRP II: Paszylk, Trojanowski, Ałaj - Kosiba 3, Pacuła 1, Bączek, Bykowski 2, Głuszczenko, Graczyk 3, Ruhnke 3, Tomczak 3, Rosowski 3, Domagała 1.

Bohaterem meczu był bramkarz rezerw PGE VIVE, Miłosz Wałach, który w piątek skończył 17 lat. W sobotnim meczu z drugą drużyną SMS ZPRP Wałach miał aż 59-procentową skuteczność - odbił 23 z 39 rzutów rywali! Pierwszy raz dał się pokonać dopiero w 14 minucie, a przedtem obronił kilka sytuacji sam na sam, karnego i zdobył bramkę! Dzięki świetnej grze swojego bramkarza Żółto-Biało-Niebiescy w 14 minucie prowadzili 6:0, a w 27 - 13:5. Po przerwie Wałach nadal bronił znakomicie, zszedł z boiska w 56 minucie.

Materiał oryginalny: 2. liga. Ale mecz Miłosza Wałacha! Prawie 60 procent obron! Zrobił sobie prezent na urodziny - Echo Dnia Świętokrzyskie