2. liga. Piłkarze ręczni Wisły Sandomierz wygrali w Kielcach, ale Politechnika Świętokrzyska postawiła się liderowi

PK
Bramkarz Wisły Sandomierz, Krzysztof Pęgielski
Bramkarz Wisły Sandomierz, Krzysztof Pęgielski Sławomir Stachura
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce przegrała z Wisłą Sandomierz.

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce - Wisła Sandomierz 22:26 (13:14)

AZS PŚ: Godzwon, Porzucek - Wołowiec 2, Nawara 1, Łuczkiewicz 2, Banasik 1, Litwin, Pajączkowski 1, Rączka 4, Pawelec, Sobieraj 2, Nowak 2, Grdeń 2 (1), Żaba-Żabiński 1, Lenty 1, Mazur 3.

Wisła: Skowron, Pęgielski - Solon 1, Białkowski 2, Rusin 6 (1), Sadecki 2, Anwajler 1, Dusak 4, Cupisz 8, Werstler 2.

Ostatnia drużyna w tabeli nadspodziewanie mocno postawiła się liderowi. Politechnika dobrze otworzyła mecz i w 9 minucie prowadziła 5:3. Potem inicjatywę przejęli sandomierzanie, którzy w 23 minucie wygrywali 12:8. Jednak gospodarze szybko zmniejszyli dystans do jednej bramki.

W drugiej połowie prowadzili goście, ale musieli mocno pracować na wygraną do końcowej syreny. W 38 minucie było tylko 14:16, a w 53 - 21:24. Różnicę zrobili dwaj doświadczeni rozgrywający ekipy z Sandomierza, Jakub Rusin i Tomasz Cupisz.