PK
Patryk Ptak/AZS UJK Społem Kielce
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Grunwald Ruda Śląska przegrał z AZS UJK Społem Kielce.

Grunwald Ruda Śląska - AZS UJK Społem Kielce 34:36 (17:18)

AZS UJK Społem: Jastrząb - Bernacki 2, Bulski 4, Boszczyk 2, Curyło 1, Stępnik 5, Szafarczyk 5, Siedlarz 8, Bysiak, Sornat, Hady 2 (1), Grzesik 7.

Lider wygrał na Śląsku, ale po niezwykle zaciętym meczu, w którym żadna z drużyn nie wypracowała wyższej przewagi, niż dwubramkowa. Prowadzenie w tym spotkaniu wiele razy przechodziło z rąk do rąk. W 16 minucie prowadzili goście 9:7, w 25 gospodarze 14:12. Podobnie wyglądała druga połowa. Tuż po wznowieniu gry Grunwald odzyskał prowadzenie (21:20, 35 minuta), ale za chwilę minimalnie prowadzili kielczanie. W końcówce szala zaczeła się minimalnie przechylać na stronę naszego zespołu, który w 58 minucie wygrywał 34:32. W ostatniej minucie Grunwald zdobył kontaktowego gola (34:35), ale bramka Filipa Hadego rozstrzygnęła losy spotkania na korzyść AZS UJK Społem.

Gospodarze wykonywali w tym spotkaniu aż 11 rzutów karnych (9 wykorzystali), a zespół z Kielc tylko jednego.

- Bardzo dobry mecz z obu stron, gra była bardzo szybka, obie drużyny zdeterminowane, żeby wygrać. Widać było, że Grunwald przygotował się taktycznie do meczu i było nam go dużo trudniej pokonać, niż w pierwszej rundzie w Kielcach. Na ostatnie pięć minut zostało nam więcej sił, niż rywalom i nie popelniliśmy wtedy żadnych błędów. To dla nas cenne punkty - mówił trener naszego zespołu, Tomasz Błaszkiewicz.

AZS UJK Społem Kielce zakończył rok na pozycji lidera grupy.

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE SZYKUJE SIĘ DO WALK W MMA[ZDJĘCIA]

OTO NOWE PGE VIVE KIELCE. ZOBACZ ZMIANY I SKŁAD NA SEZON 2018/2019 [ZDJĘCIA]

SŁAWEK SZMAL SKOŃCZYŁ 40 LAT. Zobaczcie „KASĘ”, JAKIEGO NIE ZNACIE [UNIKALNE ZDJĘCIA]

MARIUSZ JURASIK GRAŁ W JEDNEJ DRUŻYNIE Z ANDRZEJEM SUPRONEM. W PIŁKĘ NOŻNĄ.

ŚLUB W PIEKLE. NIEZWYKŁA SESJA FOTOGRAFICZNA PIŁKAREK RĘCZNYCH

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIM SPORCIE NA:

Materiał oryginalny: 2. liga piłkarzy ręcznych. Wygrana AZS UJK Społem Kielce w Rudzie Śląskiej po niezwykle zaciętym meczu - Echo Dnia Świętokrzyskie