2. liga. Wygrana AZS UJK Społem Kielce w Busku

PK
Buskowianka Busko-Zdrój
W meczu drugiej ligi piłkarzy ręcznych, Buskowianka Busko-Zdrój przegrała z AZS UJK Społem Kielce.

Buskowianka Busko-Zdrój - AZS UJK Społem Kielce 26:30 (10:16)

Buskowianka:Smagór, Duda - Grzyb 1, Żarnowski 4, Obłąk 3, Wójcik, Szustak 1, Kutek 4, Bąk 9 (2), Kwieciński 2, Solarski 2, D. Kubisztal.

AZS UJK Społem: Jastrząb, Czerwiński, Kość - Bernacki 3, Papaj, Bulski 5, Boszczyk 5, Curyło 4, Kubicki, Stępnik 1, Szafarczyk 7, Bysiak 1, Sornat 4 (2), Grzesik.

Kielczanie otworzyli mecz prowadzeniem 4:1 i poza jednym momentem, kiedy Buskowianka doprowadziła do remisu (11 minuta 4:4) wygrywała przez cały mecz. Zespół z Buska nie radził sobie z dobrze zorganizowaną obroną "akademików", a ci budowali przewagę - w 17 minucie wygrywali 9:5, w 21 - 13:7, a w 54 - aż 28:19. W końcówce AZS UJK Społem trochę się rozluźniło, zgubiło kilka razy piłkę, dostało kilka kar, dzięki czemu gospodarze zmniejszyli rozmiary porażki.

Materiał oryginalny: 2. liga. Wygrana AZS UJK Społem Kielce w Busku - Echo Dnia Świętokrzyskie