46 procent obron Andreasa Wolffa z PGE VIVE w meczu Niemcy - Islandia!

Polska Press
W towarzyskim meczu piłkarzy ręcznych rozegranym w Mannheim, Niemcy wygrali z Islandią 33:25. Świetny mecz w niemieckiej bramce rozegrał Andreas Wolff, bramkarz PGE VIVE Kielce.

Niemcy - Islandia 33:25 (16:13)

Niemcy:Wolff (11/24 = 46 %), Bitter (10/22 = 45 %) - Drux 4, Gensheimer 4, Golla 3, Häfner 3, Kastening 3, Reichmann 3, Weber 3, Kohlbacher 2, Pekeler 2, Zieker 2, Böhm 1, Kühn 1, Michalczik 1, Schmidt 1, Wiencek

Islandia: Gustavsson, Hallgrimsson - A. Gunnarsson 4 (1), Sigurdsson 4 (1), Smarason 4, Arnarsson 2, Gudjonsson 2, O. Gudmundsson 2, Petersson 2, Elisson 1, Jonsson 1, K. Kristjansson 1, V. Kristjansson 1, Thrastarson 1, Gislason.

Bohaterami meczu dwóch drużyn przygotowujących się do rozpoczynających się w przyszłym tygodniu mistrzostw Europy, byli niemieccy bramkarze. Andreas Wolff, na co dzień golkiper PGE VIVE Kielce, bronił w pierwszej połowie i osiągnął aż 46-procentową skuteczność, na podobnym poziomie w drugiej połowie bronił 37-letni Johannes Bitter, który wrócił do reprezentacji po ponad pięciu latach, dokładnie 2030 dniach.

Dobry mecz polskich piłkarzy ręcznych przeciwko mistrzom Europy

W pierwszej fazie meczu gospodarze prowadzili głównie dzięki Wolffowi, który w siedem minut odbił pięć rzutów rywali. Potem mecz się wyrównał, w 22 minucie Islandczycy objęli prowadzenie 12:11. Niemcy rozstrzygnęli spotkanie na początku drugiej połowy - w 37 minucie odskoczyli 20:13.

Igor Karacić z PGE VIVE Kielce najskuteczniejszy w drużynie Chorwacji

Trzy bramki dla Niemców zdobył były zawodnik PGE VIVE, Tobias Reichmann, a dla Islandii trafiali zawodnicy, którzy od przyszłego sezonu będą zawodnikami kieleckiego klubu - prawoskrzydłowy Sighvaldi Gudjonsson (2 bramki) i środkowy rozgrywający Haukur Thrastarson (1).

W poniedziałek Niemcy rozegrają ostatni sprawdzian przed Euro, w Wiedniu zmierzą się z Austrią.

WAKACJE PIŁKARZY RĘCZNYCH PGE VIVE KIELCE: PIĘKNE KOBIETY, SURFING, WESELA… [zdjęcia]