4/132

7. PKO Półmaraton Solidarności na trasie ze Świdnika do Lublina. Na mecie zameldowało się ponad 800 osób. Zobacz zdjęcia i wideo!

Łukasz Kaczanowski

Poprzednie Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze Poprzednie Następne

Kenijczyk Mutuku Elijah Wambija triumfował w 7. PKO Półmaratonie Solidarności, który w sobotę został rozegrany na trasie ze Świdnika do Lublina. Zwycięzca osiągnął na mecie rezultat 1:08:11. Na drugim miejscu uplasował się jego rodak Hoea Kiplagat Tuei, który stracił do triumfatora 11 sekund, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Ukrainiec Jurij Rusiuk 1:09:21. Najlepszym z Polaków okazał się Sylwester Lepiarz z LKB Rudnik, zajmując czwartą pozycję z rezultatem 1:09:36, a najlepszym z województwa lubelskiego Michał Biały z SKB Kraśnik, który był szósty (1:12:59). Bieg półmaratoński na dystansie 21,0975 km ukończyło 816 uczestników, w tym 139 kobiet. Wróć do artykułu