saw
W Nowej Sarzynie koło Leżajska odbył się VII Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin Polish Karate Tournament Tataria CUP 2019. Wystartowało ponad 200 zawodników z 20 klubów z całej Polski oraz Łotwy, Litwy, Ukrainy i Rumuni. Zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki Kyokushin-Karate Zaborek-Team zdobyli 14 medali.

W zawodach startowało 13 zawodników skarżyskiego klubu I Zdobyli 14 medali w tym 8 złotych, 2 srebrne i 4 brązowe oraz srebro drużynowo. Albert Malik zdobył tytuł najlepszego zawodnika turnieju.

- Jestem bardzo dumny i bardzo szczęśliwy z postawy moich podopiecznych, ocenił Zbigniew Zaborski.

Złote medale: Albert Malik, Angelika Skorek, Wiktoria Aleksandrowicz, Oliwia Milaszkiewicz, Maja Świerczyńska, Borys Świerczyński, Zuzanna Wiśniewska, Albert Malik (w kategorii kata).
Srebrne medale: Julia Aleksandrowicz, Szymon Zych.
Brązowe medale: Aleksandra Domagała, Wiktoria Sokół, Antonina Pastuszko, Oliwia Fornal.
Drużynowo: 1.Leżajski Klub Karate, 2. Skarżyski Klub Karate Zaborek-Team, 3. Łotwa.