Ante Crnac po golu z Koroną
Ante Crnac po golu z Koroną PAP/Piotr Polak
Ante Crnac w niesamowitym stylu strzelił gola w zaległym meczu PKO Ekstraklasy. Napastnik Rakowa Częstochowa już w 3 minucie po próbie od poprzeczki napoczął Koronę Kielce. Wszyscy pieją z zachwytu, w jaki sposób dokonał tego Chorwat. To powinno być zabronione, jak mawia Wojciech Jagoda. Zobaczcie efektowną bramkę, po której na 2:0 błyskawicznie podwyższył Władysław Koczerhin.

Efektowny gol Ante Crnaca w meczu Korona - Raków

To była 2 minuta i 15 sekunda, gdy Ante Crnac oddał mocne uderzenie zza pola karnego, lewą nogą. Piłka odbiła się od poprzeczki, po czym wpadła do siatki. Raków objął prowadzenie, a w wirtualnej tabeli PKO Ekstraklasy wskoczył na trzecie miejsce - przed Lecha Poznań.

- Antce Crnac się dzisiaj bawi. Praktycznie nie traci piłki. Można mu ją zabrać tylko faulem - mówił już po dziesięciu minutach gry w Kielcach komentator Canal+ Sport, Krzysztof Marciniak. - Liga Mistrzów dzisiaj chwilę wcześniej - stwierdził o uderzeniu Crnaca ekspert tej stacji, dziennikarz Mateusz Rokuszewski.

Relacja na żywo z meczu Korona - Raków

W przerwie Crnac przyznał, że to jego najładniejszy gol w całej karierze. - W Rakowie jest kilku zawodników, którzy mają pozwolenie na strzały z dystansu. Ante jest jednym z nich - wyznał trener Dawid Szwarga.

Tym samym dorobek Chorwata w PKO Ekstraklasie wzrósł do czterech goli. Crnac dopiero w grudniu zeszłego roku skończył 20 lat. Do Rakowa przyszedł przed sezonem ze Slavena Belupo. Miał kosztować około 1 mln euro.

W marcu Crnac otrzymał powołanie do reprezentacji Chorwacji do lat 21. Może zagrać z Andorą i Portugalią w eliminacjach do młodzieżowego Euro 2025.

Kolejna kontuzja w Rakowie. To jakaś plaga! Wahadłowy nie pojedzie na kadrę

Statystyki Ante Crnaca w Rakowie Częstochowa:

• 4 gole
  • 3 asysty
  • 25 meczów
Raków Częstochowa w ostatnich okienkach przeprowadził wiele transferów, które nie do końca się sprawdziły. "Medaliki" latem z pewnością będą chciały pozbyć się kilku graczy z listy płac. Próbujemy przewidzieć ruchy mistrza Polski i pokusiliśmy się o stworzenie zestawienia piłkarzy, którzy za kilka miesięcy mogą opuścić zespół.Aby sprawdzić wszystkich zawodników klikaj strzałkę w prawo!

Czystki w Rakowie Częstochowa. Lista piłkarzy, którzy mogą o...