Arka – Ruch. „Niebiescy” liczą na rehabilitację. MECZ ARKA –...

Arka – Ruch. „Niebiescy” liczą na rehabilitację. MECZ ARKA – RUCH NA ŻYWO, ARKA RUCH RELACJA LIVE

0 1 połowa

• Tym pozytywnym akcentem żegnam się z Państwem. Serdecznie dziękuję z uwagę!

• Kibice skandują:

que sera sera ,areczka trzy punkty ma.
  • KONIEC ! 3:0 dla Arki, żółto-niebiescy byli lepsi w całym meczu i pewnie wygrali to spotkanie. Ruch szukał swoich okazji, lecz bezskutecznie. Trzema asystami popisał się Szwoch.

• Sędzia doliczył 3 minuty do drugiej części gry.

• Groźny strzał Stępińskiego ląduje na słupku bramki Jałochy.

• Kolejna zmiana. Teraz w szeregach gospodarzy Błąd za Da Silvę.

• Ostatnia zmiana gości. Moneta za Ćwielonga.

• Jak padł gol? Szwoch dobrym podaniem obsłużył Siemaszkę, ten wykorzystał źle ustawionego Skabę i strzałem w krótki róg pokonał bramkarza. 3 asysta Szwocha!

• GOL! Autorem trzeciej bramki Siemaszko!

• Dogranie Siemaszki blokuje jeden z defensorów Ruchu.

• Po starciu w środkowej części boiska mocno ucierpiał Warcholak, z trudem podnosi się z boiska.

• Arkowcy starają się przejść środkiem boiska pod bramkę Skaby, defensywa Ruchu tym razem dobrze blokuje akcje.

• Na boisko wchodzi Marciniak, zmienia Yannicka Kakoko.

• Ruch stara sie przedrzeć skrzydłami, nic z tego. Defensywa Arki dobrze sobie radzi.

• Druga zmiana w zespole chorzowian. Mazek za Przybeckiego.

• Jak padł gol? Szwoch wypuścił Bożoka na środku boiska, ten mimo ciężkiej pozycji umieścił futbolówkę w siatce. Przypominam, że jest to druga asysta Szwocha w tym meczu.

• GOL! Strzelcem bramki Bożok!

• Na boisku pojawia się Siemaszko, schodzącym jest strzelec pierwszej bramki Zjawiński

• Doskonałe dogranie z rzutu wolnego, Arak blisko zdobycia bramki.

• Ruch teraz stara się namieszać. Stępiński faulowany na 30 metrze, rzut wolny dla Niebieskich.

• Pierwsza zmiana! W miejsce Hanzela, na boisku melduje się Arak.

• Po dograniu w pole karne piłkarze Arki domagali się rzutu karnego, sędzia wskazał tylko na rzut rożny.

• Tak w pierwszej połowie wyglądała oprawa Arkowców.

• Tym razem dośrodkowanie z drugiej strony boiska. Wrzutkę Bożoka wybijają goście.

• Piłka wpada do siatki bramki strzeżonej przez Jałochę, lecz bramka nie uznana. Piłkarze z Chorzowa faulowali w ataku.

• Po dośrodkowaniu Przybeckiego obrońcy Arki z trudem wyjaśniają sytuację. Gospodarze w opałach!

• Dobry przerzut Warcholaka do Szwocha. Sędzia podnosi rękę w górę, spalony.

• Mogło być 1:1, strzał Przybeckiego z najbliższej odległości blokuje Sołdecki.

• Piłkarze rozpoczęli spokojnie, dużo walki w środku pola.

• ZACZYNAMY! Ruch rozpoczął od środka boiska.

• Piłkarze wybiegli już na murawę, zaraz zaczynamy!

• Pierwsza połowa ewidentnie pod dyktando gospodarzy. Wiele strzałów z dystansu i dośrodkowań. Ruch nie ma pomysłu na gdynian, lecz wynik to wciąż sprawa otwarta. Czekamy na druga połowę.

• Przed zejściem do szatni żółtą kartką został ukarany Szwoch. Jest to pierwsze "żółtko" w tym meczu.

• KONIEC PIERWSZEJ CZĘŚCI GRY !

• Sędzia dolicza 3 minuty gry!

• Tym razem Sambea! Niemiecki pomocnik strzałem z szesnastego metra zaskoczył Skabę, bramkarz z trudnościami paruje piłkę na rzut rożny.

• Po faulu przed polem karnym Arka rozpoczęła od rzutu wolnego, zagranie Bożoka wybija obrońca Ruchu.

• Ponownie Dariusz Zjawiński, po rzucie rożnym zawodnik ten pomylił się nieznacznie strzałem głową.

• Ruch szuka swojej okazji, lecz nie mogą się przebić przez defensywę Arki.

• Gdynianie nie odpuszczają, podchodzą wysokim pressingiem pod obronę gości.

• Rzut wolny z około 35 metra dla Arki, strzał Szwocha pewnie łapie bramkarz Ruchu.

• Ależ Arkowcy teraz przycisnęli, tworzą groźne akcje. Przed chwila przed szansą stanął Zjawiński, strzał był za słaby.

• Mogło być 2:0 ! Bożok po dośrodkowaniu z prawej strony myli się o centymetry .

• Aktualnie mamy okres gry w środku pola, zawodnicy zostawiają dzis wiele zdrowia na boisku.

• Widać, że Ruch pragnie szybko strzelić bramkę wyrównującą. Ciągłe ataki ze strony Niebieskich, Arka dobrze się broni.

• Jest druga bramka tego zawodnika w szeregach Arki. Asystował Szwoch.

• GOL! Strzelcem Dariusz Zjawiński, który pięknym strzałem z lewej nogi pokonuje bramkarza gości. Skaba bez szans.

• Ładną akacją z prawej strony boiska popisali się gdynianie, Socha dobrze ograł rywala lecz jego zagranie było niedokładne .

• Teraz to chorzowianie spróbowali przeprowadzić akcję z lewej strony boiska, defensywa Arki bezbłędnie interweniuje .

• Arkowcy wciąż próbują zagrozić bramce gości, lecz brakuje dokładności.

• Po zamieszaniu na połowie Ruchu, Arka zaczyna o rzutu wolnego z dalekiej odległości.

• Na trybunie "Górka" kibice Arki prezentują oprawę złożoną z flag i błyskających rac. Na boisku walka w środku pola.

• Ciągłe próby zaatakowania bramki Skaby, po kilku wrzutkach z obydwu stron boiska sytuacja się uspokoiła.

• Faul w środku pola, Arka rozpoczyna od rzutu wolnego.

• Teraz to Arka przejęła inicjatywę, blisko oddania strzału głową był Zjawiński.

• Kolejne próby strzałów na bramkę Jałochy, obrona dobrze blokuje.

• Pierwsza groźna akcja Chorzowian, niedokładne dośrodkowanie z prawej strony boiska.

• Zaczynamy ponownie!

• Mecz przerwany na kilka sekund, na płycie boiska wylądowały serpentyny wyrzucone przez fanatyków Arki.

• Zaczęli! Od środka Arkowcy!

• Sędzia właśnie wprowadza zawodników na murawę, jeszcze tylko przywitanie obu zespołów i zaczynamy

• Już tylko 10 minut dzieli nas od drugiej potyczki Arki przed własną publicznością, w sezonie Ekstraklasy 2016/2017. Czy beniaminek znów sprawi swoim kibicom sensację? Przekonajmy się

• Na ławce rezerwowych zawodników z Gdyni widnieje dziś Damian Zbozień. Nowy zawodnik żółto-niebieskich.

• Arka rozpocznie w takim składzie jak z Wisłą. Waldemar Fornalik zaś wprowadził cztery roszady kadrowe w porównaniu do meczu z Jagielonią, na boisku zobaczymy dziś: Cichockiego, Ćwielonga, Przybeckiego oraz Stępińskiego.

• Trwa rozgrzewka zawodników obu ekip. Pozostało 25 minut do meczu!

• Trybuny przy ul.Olimpijskiej powoli się zapełniają, sektor gości też powoli nabiera niebieskiego koloru.

• Witam Państwa, z tej strony Maciej Buss. Zapraszam do śledzenia relacji NA ŻYWO!

Przemysław Drewniak

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Mecz z Jagiellonią dostarczył piłkarzom Ruchu spory materiał do przemyśleń

Mecz z Jagiellonią dostarczył piłkarzom Ruchu spory materiał do przemyśleń ©Anatol Chomicz/Polska Press/Gazeta Współczesna/Kurier Poranny

W pierwszym meczu 3. kolejki Lotto Ekstraklasy Ruch Chorzów zagra na wyjeździe z Arką Gdynia. Dla „Niebieskich” pojedynek z beniaminkiem będzie okazją do rehabilitacji po nieudanym występie w Białymstoku. Początek spotkania o godz. 18:00. MECZ ARKA – RUCH RELACJA LIVE, MECZ ARKA RUCH RELACJA NA ŻYWO, GDZIE OGLĄDAĆ MECZ ARKA - RUCH

Arka Gdynia - Ruch Chorzów KTO WYGRA?

Po dwóch kolejkach nowego sezonu kibice Ruchu wciąż nie wiedzą, czego mogą się spodziewać od drużyny Waldemara Fornalika. „Niebiescy” w 180 minut zdążyli zaprezentować różne oblicza. Najpierw, mimo przeciętnej gry, pokazali charakter i po dramatycznej końcówce pokonali Górnika Łęczna (2:1). Tydzień temu było już znacznie gorzej, bo Jagiellonia wykorzystała degrengoladę w defensywie „Niebieskich”, którzy przegrali 1:4 i kończyli mecz w dziewięciu.

- Myślę, że niektórzy piłkarze nie są jeszcze w najlepszej dyspozycji. Przed meczem z Arką na pewno będą korekty – mówił po porażce na Podlasiu trener Fornalik.

Nieoficjalnie mówi się, że przy Cichej wciąż rozglądają się za piłkarzami, którzy mogliby wzmocnić defensywę Ruchu. Priorytetem jest ściągnięcie środkowego obrońcy, który od razu włączyłby się do rywalizacji z Mateuszem Cichockim i Michałem Kojem. Jedyny pozyskany latem defensor, Adam Pazio, jak na razie nie może grać z powodu kontuzji mięśnia czworogłowego, a Michał Helik pozostanie poza grą jeszcze przez kilkanaście tygodni.

ARKA GDYNIA - RUCH CHORZÓW WYNIK

Ruch zagra na boisku beniaminka, który już w pierwszych dwóch kolejkach pokazał, że swoją siłę będzie demonstrować przede wszystkim przed własną publicznością. W Niecieczy podopieczni Grzegorza Nicińskiego spisali się słabo (porażka 0:2), ale już nad morzem zaprezentowali się zupełnie z innej strony, efektownie rozbijając Wisłę Kraków (3:0).

Arka zaskoczyła „Białą Gwiazdę” ofensywnym, odważnym stylem gry. Czy na podobne trudności napotka w piątek Ruch? - Jeśli chce się wygrywać w Ekstraklasie, trzeba grać ofensywnie i stwarzać sytuacje. Mecze są różne, obieramy strategię na każdego rywala. Musimy atakować mądrze, bo drużyna Ruchu ma w składzie niezłych zawodników, którzy mogą w każdej chwili strzelić bramkę lub wyprowadzić dobry atak – uważa trener Niciński.

W środku tygodnia Arka udała się na północ Mazur. W Gołdapi, w ramach 1/32 finału Pucharu Polski gdynianie pokonali Romintę 4-1. By nadmiernie nie eksploatować najważniejszych zawodników, Niciński wymienił na to spotkanie całą wyjściową jedenastkę, dlatego wtorkowy pojedynek nie będzie miał wpływu na formę piłkarzy Arki. - Praktycznie nikt z pierwszego składu nie wyszedł od początku. Udało się nam tak w tygodniu wszystko ułożyć, aby zawodnicy byli gotowi do meczu z Ruchem – cieszy się szkoleniowiec gdynian.

ARKA GDYNIA - RUCH CHORZÓW GDZIE OGLĄDAĆ MECZ

Mecz w Gdyni rozpocznie się o godzinie 18:00, a poprowadzi go sędzia Paweł Gil. Transmisję ze spotkania przeprowadzi stacja Eurosport 2.